45-ий президент США Дональд Трамп, який оголошував про наміри взяти участь у виборах у 2024 році, вважає, що Україна уникнула б повномасштабного вторгнення Росії, якби визнала Крим російським і відмовилася від вступу до НАТО.

Таке Трамп заявив в етері підкасти The Clay Travis & Buck Sexton Show.

“Він (Путін) не зміг би цього зробити (напасти на Україну), якби був я. Він би цього не зробив. Щонайменше вони (Україна) мали б укласти угоду. Вони могли б відмовитися від Криму. Могли б щось зробити з НАТО: “Гаразд, ми не будемо приєднуватися до НАТО”, і мали б країну, бо, я вважаю, Путін хотів укласти угоду”, – сказав він.

“А тепер я не думаю, що він (Путін) хоче укладати угоду. Я думаю, що укласти угоду набагато важче. Він все там (в Україні) бомбить. Ну тобто, він захопить там усе. І вкрай, вкрай сумно дивитися, що відбувається з Україною. Дуже, дуже сумно”, – вважає Трамп.

Республіканець повторив свою тезу про те, що накопичення Росією військ біля кордону з Україною було “відмінною переговорною” тактикою, а завдані російськими військам руйнування і тисячі смертей можна було б попередити.

“Ті будівлі, які повністю згоріли, усі ці мертві люди. Втратили багато людей. Можна було досягти угоди. Того всього не повинно було статися. Але якщо цьому судилося статися, це можна було вирішити. І він (Путін) перекинув 200 тисяч військових до кордону для переговорів, і він не зміг укласти угоду – і тепер я не впевнений, що ви вже можете легко укласти угоду”, – додав він.

Варто зазначити,  Дональд Трамп у лютому засудив вторгнення Росії в Україну і сказав, що молиться за українців, після того як вихваляв “геніальність” Путіна.

Звертаючись до натовпу прихильників на заході, який подає себе як найбільше консервативне зібрання у світі, Трамп використав свою промову, щоб розкритикувати президента-демократа Джо Байдена і знову натякнути на можливе балотування на пост президента у 2024 році.

Трамп роздратував деяких членів Республіканської партії, описавши дії Путіна в Україні, де міста обстрілюють російська артилерія та крилаті ракети, як “геніальні” та “досить кмітливі”.

Трамп висловив співчуття українцям і цього разу похвалив президента України Володимира Зеленського, назвавши його “сміливим”, оскільки він залишається в Києві.

“Напад Росії на Україну жахливий. Ми молимося за гордий народ України. Боже, благослови їх усіх”, – сказав Трамп.

Трамп заявив, що Путін скористався “слабкістю” Байдена, щоб атакувати Україну. Він також пов’язав вторгнення з президентськими виборами в США 2020 року.

“Як всі розуміють, цього жахливого лиха ніколи б не сталося, якби наші вибори не були сфальсифіковані і якби я був президентом”, — сказав він.

А вже в травні Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати мають надавати пріоритет фінансуванню безпеки шкіл перед допомогою Україні.

Про це він сказав на засіданні Національної стрілецької асоціацію у Х’юстоні.

“Якщо Сполучені Штати мають 40 мільярдів доларів для відправки Україні, ми повинні бути в змозі зробити все можливе, щоб наші діти були в безпеці вдома”, – сказав Трамп.

“Ми витратили трильйони в Іраку, трильйони в Афганістані і нічого не здобули. Перш ніж ми побудуємо націю для решти світу, ми маємо побудувати безпечні школи для наших дітей у нашій власній країні. Правильно?”, – додав експрезидент США.

Трамп виступив з промовою за кілька днів після того, як 18-річний хлопець вбив 19 дітей і двох дорослих у техаській школі в Увальде.