Вже стартувала третя фаза війни Росії проти України, в ході якої окупанти намагаються адаптуватися до контрнаступу української армії і знищення за допомогою РСЗВ російських складів і командних пунктів.

Про це розповів відомий військовий експерт і директор проекту Defense Express Сергій Згурець.

Він зазначив, що не варто очікувати того, що наступ на півдні, зокрема на Херсонщині, відбуватиметься блискавично. Адже поки українська армія дає можливість ворогові самостійно піти з окупованих територій.

Згурець також розповів, що ворог на даний момент намагається відновлювати зруйновані перекриття на мостах, а також наводити понтонні переправи і перекидати резерви в бік Херсона.

“У нас дійсно нова фаза війни на тлі бойових дій на півдні, яка може тривати певний час, але вона вирішальна для української сторони”, – додав він.

За словами Сергія Згурця, можна всі події війни від 24 лютого розділити на три фази:

Перша фаза – приблизно до 19 квітня – коли ворог намагався наступати на всіх напрямках, а потім відійшов з Київської та Чернігівської областей.

Друга фаза війни – битва за Донбас.

“А вже з 20 липня можна говорити про третю фазу – коли ЗСУ почали використовувати HIMARS на тлі оперативної паузи окупантів. І битва за Південь можна вважати продовженням цієї третьої фази”, – зазначив експерт.

На його думку, підходи до ведення війни в окупантів змінилися. Якщо перша фаза базувалася на бліцкригу, то в другій фазі росія зробила ставку на використання великої кількості артилерії. Але зараз ця стратегія унеможливлена через удари ЗСУ по складах та командних пунктах окупантів.

Згурець розповів, що зараз ми входимо в третю фазу, де ворог намагається якось адаптуватися. Це впливає на зміну місця базування складів, вони їх відтягують від лініїх фронту. Проте досі масово використовують артилерію.

Тому зараз досить цікава фаза, і вона нагадує мені ситуацію в Афганістані, коли “Стінгери” змінили хід війни з Радянським Союзом, знявши перевагу СРСР в авіації. І HIMARS зараз так само знищують головні засоби ураження противника. Думаю, що результати в нас будуть такі ж, як в Афганістані, коли СРСР покинув цю країну,– заявив експерт.

Скільки триватиме деокупація Півдня України? На його думку, такі прогнози є складними, бо ми не володіємо точними даними про резерви. До того ж, будь яка війна – непередбачувана, де дії одного дня можуть вплинути на стратегічний рівень.

“Але цілі України, мають певні часові межі. Максимум 3 – 6 тижнів, це пов’язано з підготовкою окупантів до “референдуму” на окупованих територіях. Окрім того, зима та осінь буде ускладнювати будь-які бойові дії”, – сказав Згурець.

Він підсумував, що “вікно можливостей” коливається від 3 до 6 тижнів з розрахунком на теоретичні обставини. А резерви впираються в кількість особового складу та техніки.

Є дві умови, при дотриманні який українська армія досягне успіху у війні проти російських окупантів. Про це заявив військовий експерт Петро Черник в ефірі українському радіо.

За його словами, такими умовами є передача Україні мінімум 50 ракетних систем залпового вогню HIMARS, а також партій американських винищувачів моделей або F-15, або F-16.

Черник зазначив, що саме завдяки HIMARS захлинувся наступ росіян на Донбасі.

Військовий експерт також говорить, що навіть двадцять машин такого типу — “спільно це більше 200 ракетних пусків, це неймовірно багато” і нагадав, що Франція має “всього 12 машин”, а у Туреччини, яка прямо зараз веде серйозну бойову операцію на півночі Сирії ‒ “є всього 13 машин”.