Окупований Бердянськ (Запорізька область) є важливим логістичним вузлом, тому його визволення прискорить деокупацію українського півдня.

Про це у коментарі РБК-Україна розповів військово-політичний експерт групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За словами Коваленка, окупаційні війська з самого початку використовували Бердянськ як морську перевалочну базу. Зокрема, туди вони направляли великі десантні кораблі з технікою, яку потім перекидали для бойових дій на Маріупольському та інших напрямках.

Окрім цього, Бердянськ – це ще й логістичний вузол, оскільки там є аеродром, залізниця та сходяться автомобільні шляхи.

“Ці логістичні артерії для сполучення між Мелітополем та Маріуполем важливі саме для забезпечення південної частини тимчасово окупованої Запорізької області”, – зазначив експерт.

На сьогодні Бердянськ є одним з найбільших міст, яке під час умовного контрнаступу Збройних сил України можна звільнити швидше, ніж Мелітополь. А якщо це станеться, то ЗСУ не лише матимуть вихід в Азовське море, що дуже важливо, але ще й розріжуть логістику супротивника на півдні в цілому, а також між півднем та сходом.

На думку Коваленка, саме з Бердянська можна буде чинити вогневий вплив на Кримський міст.

Експерт вважає, що українські сили можуть наступати на Бердянськ з боку нині окупованих Токмак або Пологів.

“У тому й річ, що на Бердянськ відкрито кілька шляхів. Тому, умовно кажучи, якщо почнеться український контрнаступ і ми, наприклад, звільнимо Василівку, то з неї зможемо йти або на Токмак, або на Мелітополь, або в напрямку Енергодару”. Обирай, що хочеш”, – наголосив Коваленко.

Якщо буде обрано напрям Токмака, то з нього відкривається прямий шлях на Бердянськ, в принципі, як і з Пологів.

“Все може статися, якщо оборону окупанти не зможуть тримати, а цього вони фактично не зможуть найближчим часом робити. Тому що виснажуються, а їхнє матеріально-технічне забезпечення саме на півдні з кожним днем стає все більш і більш проблематичним”, – додав експерт. .

Варто зазначити, що у тимчасово окупованому Бердянську сьогодні вже вдруге за день були чутні вибухи.

Повідомляється, що звуки вибухів та автоматної черги чутно з боку аеропорту.

При цьому місцеві заявляють про можливу роботу ППО.

Зазначимо, що офіційної інформації про вибухи у Бердянську поки немає.

Цікаво і те, що на Бахмутському та Авдіївському напрямках тривають найзапекліші бої, де окупанти намагаються наступати

Якщо російські військові не захоплять Бахмут, Авдіївку і Вугледар Донецької області, то у їхнього південного угруповання можуть виникнути проблеми із забезпеченням.

Про це розповів військовий експерт групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко в ефірі спільного телемарафону.

Він пояснив, логістика через Кримський міст є недосконалою і неефективною.

“Тому вони шукають інші шляхи, і один з них – це відновлення повноцінного постачання матеріально-технічного забезпечення зі сходу на південь. А зробити це, доки ця логістична артерія знаходиться під повним контролем ЗСУ, неможливо. Тому для них важливо окупувати Бахмут, Авдіївку, Вугледар, щоб створити буфер безпеки для у майбутньому своєї логістичної артерії”, – зазначив він.

Найзапекліші бої тривають на Бахмутському та Авдіївському напрямках, де окупанти намагаються наступати. Очільник Донецької ОВА Павло Кириленко розповів,  Бахмут вже місяць зазнає буквально щоденних атак.

За інформацією радника Офісу президента Олексій Арестовича, під Бахмутом знижується кількість застосувань російської артилерії. Це може свідчити про серйозні проблеми з боєприпасами і матеріальною частиною противника.