Для демілітаризації країни-агресора ЗСУ необхідно буде зайти на територію РФ, заявив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

Демлітаризацію РФ необхідно здійснити на 100-кілометровій території РФ біля кордонів України, підкреслив він в ефірі Радіо НВ.

“Треба знищувати ворога на глибину як мінімум в 100 км. чому 100 км? Це стандартна дальність дії армійської артилерії і РСЗВ. Тим більше зараз в розряд РСЗВ вже можна переводити російські С-300. Їх кілька тисяч штук ракет залишилося. Тому дальність в 100 км у нас повинна бути демілітаризована до нашого кордону”, — упевнений експерт.

За його словами, перша з російських військових частин, яка підлягає демілітаризації, розташована під Валуйками.

“Виконати завдання з приводу Валуйок досить легко. Вони знаходяться дуже близько до українського кордону, є такий виступ російської території з боку Валуйок у бік Куп’янська. Тому, швидше за все, це будуть як мінімум Валуйки”, – пояснив співрозмовник.

Він не виключив, що в разі обходу Луганська і виходу до Краснодону, ЗСУ потрібно далі рухатися на Таганрог.

“Ще й район Таганрога також повинен бути демілітаризований, так як дуже близько знаходиться до наших південно-східних рубежів Азовського моря”, – додав Світан.

Російська армія зазнає все більше поразок на фронті в Україні. З часом це підштовхне росіян до роздумів про недоцільність війни, яку розв’язав Кремль.

Про це 24 каналу розповів російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко. За його словами, у Росії вже зараз виникає багато питань до Владіміра Путіна, зокрема й серед військових.

Однак настане та точка неповернення, після якої російський диктатор ризикує втратити свою владу.

Це деокупація українськими військами Криму. З Криму все почалося – ним все й закінчиться,
– наголосив Яковенко.

“Крим наш” – це був масовий психоз. А ось повномасштабне російське вторгнення в Україну не мало такої підтримки”, – сказав Яковенко.

Росіяни підтримували анексію Криму більше, ніж повномасштабну війну проти України.

За його словами, після 24 лютого на вулицях Москви не було великої кількості “напівсвастик”, які стали символом війни Росії в Україні. В основному такі знаки розміщували на адміністративних будівлях, що демонструвало державну політику. А люди чіпляли ці символи на одяг чи на автівки дуже рідко.

Ба більше, у тих випадках, коли таку символіку ліпили на автомобілі, іноді людям розбивали вікна,
– розповів журналіст.

Натомість росіяни дуже підтримували й раділи анексії Криму у 2014 році. Символом політики, яку можна описати фразою “Крим наш”, стала георгіївська стрічка. За словами Яковенка, її можна було побачити усюди.

Якщо Росія втратить окупований півострів, це значним чином вплине на настрої суспільства всередині Росії.

Деокупація Криму може змусити росіян ставити питання: “Якщо Крим втрачений, тоді навіщо все це було?”. Буде величезне розчарування, відчуття повної поразки,
– сказав журналіст.

Насамперед це вплине на те, як сприймають Путіна російські силовики.

“Настрої щодо того, що “цар не справжній”, будуть лише посилюватися”, – зауважив Яковенко.

Саме втрата влади через поразки в Україні – найімовірніший варіант падіння режиму Путіна в Росії. Водночас не варто розраховувати на те, що до цього можуть призвести санкції проти Москви.

Економіка Росії не зруйнується через санкції. Це дуже велика країна, у якої є інерційна стійкість. Так, люди вже почали жити набагато гірше. Однак Росія не перестане воювати,
– зазначив Яковенко.

Історія свідчить, що у Росії влада може змінитися за 2 – 3 дні. Яковенко додав, що так вже склалося: політично Росія менш стійка, ніж економічно.