Кабмін планує забезпечити житлом усіх переселенців зі статусом учасників бойових дій.

У державному бюджеті на 2022 рік уряд запланував 5,5 мільярдів гривень на забезпечення житлом усіх тимчасово-переміщених осіб, які мають статус учасника бойових дій. Про це в ефірі Радіо Свобода розповів заступник міністра у справах ветеранів України Олексій Ілляшенко.

«Президентом було ухвалено рішення в наступному році намагатися закрити всю чергу – більше 3 тисяч людей, які потребують житла. Це стосується тих, хто є учасником бойових дій і одночасно внутрішньо переміщеною особою. 5,5 мільярдів гривень вперше в історії було виділено для того, щоб вирішити ці питання з житлом», – сказав Олексій Ілляшенко.

Також він розповів, що черга постійно змінюється, тому що списки формуються на місцях – в облдержадміністраціях, а Кабмін перераховує гроші на придбання цього житла.

«Ми видаємо гроші, а люди самі за ці гроші шукають на ринку житло. Це називається субвенція на придбання житла. Наприклад, один чи два мільйона дається на одну сім’ю і вони протягом певного періоду часу зобов’язані придбати це житло», – розповів заступник міністра.