Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у нього є бажання поїхати на роботу на велосипеді або електромотоциклі, але він не може цього зробити через президента України Володимира Зеленського.

Про це глава Білорусі сказав 2 вересня під час відвідування школи у Мінську, відео опублікував телеканал ОНТ.

“Мене завжди тягне сісти на електричний мотоцикл чи велосипед і поїхати на роботу, але все зіпсував Зеленський. Президент України Володя Зеленський, коли його обрали, сказав: “Я буду на велосипеді їздити”. І я відмовився від цієї ідеї, тому що відразу паралель проведуть, скажуть: “Лукашенко почув від Володі Зеленського, що він на велосипеді поїде, – і він поїхав”. Тому я відмовився від цього. Але це велика справа”, – пояснив Лукашенко.

У свою чергу заступник голови Адміністрації президента і один зі сценаристів серіалу “Слуга народу” Юрій Костюк раніше запевняв, що фільм не створювався як політтехнологія і вважає несвоєчасною можливість пересування президента на велосипеді.

Про це він сказав у коментарі Громадському.

“З погляду політтехнологій… ми ніколи не закладали туди у серіал “Слуга народу” політичну технологію. Коли виходив серіал в 2015 році, ніхто не думав, що Володимир Зеленський стане президентом і серіал робився не для цього. Це стовідсотково я можу вас запевнити”, — сказав Костюк.

Водночас він визнав вплив фільму на результати президентських виборів в Україні.

За словами чиновника, українцям не варто сподіватися, що президент Володимир Зеленський найближчим часом почне їздити на велосипеді, як його герой в серіалі.

“Ми розуміємо, що зараз у нас не та ситуація в країні, коли президент може собі дозволити їздити на велосипеді. Але це така мрія, символ того, що і президент і будь-які інші політики мають бути простішими, ближчими до народу. Не обов’язково для цього їздити маршруткою кожен день. В кіно це просто послання, що має мінятись філософія… Цим ми влучили у очікування людей”, — вважає Костюк.

Також варто нагадати, що нещодавно президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що президент України Володимир Зеленський просив у Мінська підтримки.

“У нас начебто з Україною зараз непогані стосунки. Ми розмовляли з президентом. Вони просили якоїсь підтримки. Як ми? Надаємо – не надаємо?” – сказав Лукашенко.

Глава білоруської держави також торкнувся і зустрічі з прем’єр-міністром Грузії Мамука Бахтадзе, що пройшла в п’ятницю і на якій було піднято питання деяких проблем з логістикою у двосторонній торгівлі транзитом через Україну.

“Напевно, він вам про це скаже. У нас щось там з логістикою через Україну – поставки наших товарів у Закавказзя. Не дуже ладиться. Нехай якісь дрібниці, але це, напевно, наші недоробки. Тому що навряд Україна перешкоджатиме торгівлі. Адже їм теж вигідно, це транзитна країна для нас у цьому відношенні”, – зазначив Лукашенко.

“І низка інших питань, які у вас є. Я готовий обговорити і прийняти рішення”, – підсумував Лукашенко.