На Токмацькому напрямі наші сили Оборони продвигаються через мінні поля і, ймовірно, заходять за першу лінію оборони. Саме тут на межі Запорізької і Донецької областей за осінь-зиму російські війська звели три лінії оборони, відомі як «лінії Суровікіна». Вже за літо вдалося звільнити близько 250 кв.

Анонсований український наступ розпочався 4 червня на найбільш укріпленій ділянці фронту. Літній контрнаступ України не схожий на операції проведені минулої осені у Харківській та Херсонській областях – у західних ЗМІ його найчастіше характеризують як «повільний» і вже не надто «перспективний».

Військово-політичне керівництво України не погоджується з такими формулюваннями: і президент, і головнокомандувач ЗСУ, і міністр оборони підкреслюють, що контрнаступ – не «голлівудський блокбастер» і кожен метр землі дається кров’ю. Крім того, темп уповільнюють об’єктивні фактори, зокрема, брак озброєння та величезні мінні поля.

Але головне, що ЗСУ мають тенденцію просування вперед. За підрахунками українських аналітиків, що базуються на даних заступниці міністра оборони Ганни Маляр, протягом трьох місяців Силам оборони України вдалося звільнити 248,8 квадратних кілометрів територій.

Аби виконати поставлену мету – звільнити Мелітополь і Бердянськ, вийшовши до узбережжя Азовського моря – ЗСУ спланували і проводять таку потужну наступальну операцію.

ЗСУ переформатували тактику і уповільнили темп. За цей час вдалось просунутись на глибину до 10-12 км на різних ділянках фронту, зокрема біля сіл Роботине та Старомайорське.