Сьогодні, 28 липня, Леонід Кучма припинив свою роботу у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі.

Як заявив Зеленський, це було бажання самого Кучми.

Причини, за якими другий президент вирішив покинути ТКГ, аналізує Telegram-канал “Політика. Страни”

“Кучма вже вдруге залишає ТКГ. Перший раз це було під кінець правління Порошенка в 2018 році і його відхід став символом безвиході, в яку увійшов мінський процес.

Кучма повернувся незабаром після інавгурації Зеленського як надія, що з глухого кута можна вийти. З тих пір з нього вийти спробували, але незабаром зайшли знову. Водночас зараз ніби якісь невеликі кроки почали робитися (перемир’я, розмова Зе з Путіним). і ось на цьому тлі Кучма раптом знову йде “, – пише виданнях.

У політичних колах обговорюється три основні версії залишення ним посади.

“Перша – стан здоров’я. Леоніду Даниловичу скоро виповниться 82 роки. У такому віці йому дійсно об’єктивно важко виконувати далеко не найбільш спокійну роботу в ТКГ.

Друга – Зеленський і Єрмак хочуть поставити на чолі ТКГ свою людину. Очевидна кандидатура – Резніков. Хоча, не виключено, що можуть бути і більш несподівані фігури.

Є і третя причина, яка виглядає, так би мовити, малоімовірною.

Третьою вірогідною причиною відходу Кучми можуть бути спроби Зеленського, ніби то, використовувати мінський процес для свого піару напередодні місцевих виборів.

Рішення Кучми – свідоцтво того, що і він, і його впливовий зять-олігарх Віктор Пінчук не хочуть в цьому брати участь, – пишуть журналісти.

“Команда Зеленського придумує якісь політтехнологічні ходи, бажаючи підвищити свій рейтинг і обіцяє всім все і відразу, що навряд чи вийде. А дід досвідчений – не хоче опинитися крайнім”, – сказав “Страні” один із знайомих Кучми.

Найбільш реалістичним з усіх версій є друге припущення стосовно заміни Кучми на Резнікова. На це є ряд об’єктивних причин.

“Той, хто вже став і кому Кучма останні пів року передавав кермо влади — Олексій Резніков. В останні місяці у них було тісне співробітництво, і Кучма навіть ще до приходу Зеленського, ще при Порошенку говорив, що він збирається йти. Але залишався через того, що не було когось на заміну. Тим більше, що до цього пішов Марчук”, — заявив політолог Олег Саакян в ефірі каналу “Україна 24”.

Саакян зазначив, що Резніков присутній у групі як парламентер, а не український чиновник.

“Всі, з ким я спілкувався, говорили, що Резніков — один з кращих, з топ-3 переговірників України. І якщо подивитися на перебіг переговорів у ТКГ, росіянам це не дуже сподобалося. Їм непереливки, бо Україна стала набагато активнішою у своїй поведінці. Це не тільки завдяки Резнікову, але те, що сьогодні в ньому сходяться професійні навички, і виходячи з того, що Кучма тепер іде, то й він, очевидно, побачив, що Резніков перехопив естафету”, — сказав він.