Рішення РНБО викликало жваву реакцію у вітчизняних соціальних мережах – причому в очі кидаються не тільки знущання над путінським кумом, скільки глузування над п’ятим президентом Порошенко.

Колишній глава держави і справді опинився в скрутному становищі.

Стратегія Порошенка зазнала краху. Про це пише у своэму матеріалі Михайло Дубинянський.

У 2019-2020 роках Петро Олексійович продавав населенню патріотичні цінності, торгував боротьбою з Кремлем і намагався монополізувати антимосковську повістку дня.

Все хиткі надії колишнього гаранта на повернення до влади були пов’язані з цим ексклюзивним політичним товаром. Він мріяв про день, коли українська огида до Москви переважить його особистий антирейтинг: і, не маючи іншого вибору, країна все-таки підтримає непопулярного екс-президента.

Звинувачуючи Зе-команду в проросійському реванші, Порошенко позиціонував себе як єдину силу, здатну цього реваншу протистояти. Малася на увазі, що вождь “євросолідарності” володіє унікальним досвідом і неповторною антикремлівською вправністю.

При цьому під удар потрапляли не тільки Зеленський і Ко, а й усі, хто відмовлявся консолідуватися навколо колишнього президента: від “Голосу” і Садового до безпартійних антикорупціонерів. Всякий, хто вставав на шляху у Петра Олексійовича, вважався перешкодою для формування сильної патріотичної опозиції.

І ось тепер ця стратегія зводиться нанівець діями Зеленського.

По суті, Банкова займається демпінгом, викидаючи на політичний ринок величезні порції демонстративного патріотизму. Того самого патріотизму, яким п’ятий президент намагався торгувати одноосібно.

Притому виглядає цей патріотизм ще радикальніше, ніж у нереалізованого монополіста Порошенко: між блокуванням трьох прокремлівських телеканалів і санкціями проти Медведчука пройшло менше місяця.

Справа не тільки в тому, що з рук Петра Олексійовича вислизнув козир у вигляді уявного проросійського реваншу. Важливіше те, що з легкої руки Зе патріотична повістка в Україні стає чимось банальним, і це допоможе всім потенційним конкурентам Порошенко.

Країна переконується, що навіть вчорашній актор-комік здатний боротися з Москвою – і боротися з ще більшим завзяттям, ніж колишній глава держави. А, значить, така боротьба під силу практично кожному. Ніяких особливих ідеологічних переваг у лідера “євросолідарності” більше немає. Йому може кинути виклик будь-хто.

Зрозуміло, це не означає політичну смерть Петра Порошенка. Скільки б суперників ні з’явилося у колишнього гаранта, ПОП в будь-якому випадку залишиться собою. І залишаться громадяни, готові голосувати за нього хоча б тому, що він – це він.

Для відданої клієнтури особистість продавця значить більше, ніж його товар. Недоброзичливці і раніше порівнювали фанатів Порошенка з харизматичної сектою, а тепер сектантські тенденції лише загостряться. Підтримка п’ятого президента буде все менше прив’язана до ідеології і все більше – до персони самого Петра Олексійовича.