Ексдепутат Надія Савченко та її сестра Віра отримали підозру за використання підр обленого COVID-сертифіката, з яким вони намагалися потрапити в Україну. Про це повідомив Глава Міністерства внутрішніх справ Денис Монастирський.

“Хочу підкреслити, що всі, хто порушує закон, повинні бути готові понести відповідальність! Незалежно, Ви Герой України, або екс-нардеп, або просто громадянин”, – повідомив на своїй сторінці в Facebook глава Міністерства внутрішніх справ Денис Монастирський.

Глава відомства також нагадав, що охочих купити підроблені сертифікати, ПЛР-тести або зробити їх копію в спеціалізованих програмах “залишить відбиток на всьому вашому майбутньому”.

“Подумайте, скільки буде виникати проблем з роботодавцями, які будуть бачити, що ви судимі раніше? Вже не кажучи про інші труднощі, які можуть супроводжувати вас по життю через таке рішення”,- написав Монастирський.

Як відомо, Екснардеп Надія Савченко та її сестра Віра намагалися потрапити в Україну через підроблені covid-сертифікати про вакцинацію. При перевірці документів про проходження вакцинації, які у них, за даними поліції, мали явні ознаки підроблених, жінки були затримані співробітниками Держприкордонслужби в аеропорту “Бориспіль”.

Пізніше у своє виправдання Савченко заявила, що інформація про здоров’я знаходиться під захистом держави, і ніхто не має права розголошувати цю інформацію, а при перетині кордону ніхто не має права вимагати від людей неіснуючі документи.

“Скандалу не буде. Ні Віра Савченко, ні я не підробляли, не замовляли, не купували ніякі сертифікати”, – заявила екс-нардеп.

Варто нагадати, що за використання підроблених covid-сертифікатів в Україні передбачений штраф до 34 тисяч гривень або до 2 роки обмеження волі.