Син колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олега Гладковського Ігор, який підозрюється в отриманні 950 тис. гривень неправомірної вигоди у справі, яка стосується компанії “Оптимумспецдеталь” і якого НАБУ оголосило в розшук, виїхав з України.

Про це з посиланням на джерело в правоохоронних органах повідомили Українські Новини.

“Ігор Гладковський не в Україні”, – сказав співрозмовник.

За його словами, Гладковський-молодший виїхав з країни до оголошення його в розшук НАБУ.

Джерело уточнило, що на даний момент Ігор Гладковський знаходиться в Європі.

За інформацією НАБУ, Гладковський 3 рази не з’явився до слідчого для отримання копії обвинувального акта та реєстру матеріалідосудового розслідування – 16, 20 та 21 квітня.

Йому інкримінують вчинення кримінального правопорушення за статтею про зловживання впливом. Санкція статті передбачає штраф або позбавленням волі від 2 до 5 років.

Ігор Гладковський є фігурантом справи ТОВ “Оптимумспецдеталь”.

Нагадаємо, Наприкінці лютого 2019 року навколо Укроборонпрому виник корупційний скандал. Журналісти Bihus.Info повідомили, що державні оборонні заводи закуповували для військової техніки деталі з Росії. Їх завозили контрабандою, якість не перевіряли, тому іноді в Україну потрапляв звичайний металобрухт. Контрабанду відмивали через фірми-прокладки.

Корупційні схеми в Укроборонпромі буцімто організовували упродовж 2015 – 2017 років. Одним з підозрюваних є Ігор Гладковський – син бізнес-партнера Петра Порошенка, ексзаступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

ТОВ “Оптимумспецдеталь” отримувало преференції під час укладення договорів та розрахунків з підприємствами Укроборонпрому.
За це Гладковському мали давати половину від загальної суми прибутку учасників схеми. У такий спосіб лише за одним договором він отримав 950 тисяч гривень неправомірної вигоди.

В свою чергу, сам Гладковський вирішив подати до суду на НАБУ

Про це повідомила пресслужба корпорації «Богдан», засновником якої є Гладковський .

«Дворічне переслідування родини Гладковських, яке мало місце у різноманітних формах процесуального терору має отримати правову оцінку – такою була реакція пана Гладковського на події останньої доби. Також на думку Гладковського правової оцінки потребують публікації неправдивих даних з боку НАБУ, які надаються суспільству у вигляді доконаних фактів, а насправді є лише вільною думкою на задану керівництвом правоохоронних органів тему»,- йдеться у повідомленні.