На лівобережжі Дніпра, на Херсонщині, армія РФ зазнала втрат, що перевищують 70 окупантів, а також було знищено спостережний пункт та багато іншої техніки. За інформацією, що надходить від Сил оборони півдня України, основним методом бойових дій в цій зоні залишається контрбатарейна боротьба. У той же час, підрозділи Збройних Сил України продовжують утримувати плацдарм на лівому березі, відбиваючи атаки ворога.

«За минулу добу ворог наважився на 8 спроб штурмових дій та, зазнавши втрат, відійшов на свої вихідні позиції… Сили оборони надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях та тилах», — йдеться у повідомленні.

Зокрема, протягом доби українські воїни отримали підтвердження про те, що на лівому березі поменшало на  71 окупанта, два міномети, два розвідувальні БпЛА ZALA та Supercam, човен, чотири гармати та стільки ж одиниць автомобільної техніки. Ще пущено на брухт комплекс відеоспостереження «Муром-М», який українці називають «оком Мордору».

«Знищено три ворожі фортифікаційні споруди», — додали у Силах оборони.

Також повідомляється, що протягом бойової доби (з 7:00 до 7:00) противник здійснив ракетний удар по Миколаївщині. Не припиняючи терору населення прифронтових територій Херсонщини, ворог використав 35 FPV-дронів, 9 ударних БпЛА «Ланцет» та скинув з БпЛА різних модифікацій 6 осколкових боєприпасів. Унаслідок скиду розривних боєприпасів поранено цивільну особу.

Окрім того, 7 разів окупанти обстріляли з артилерії Херсон. Також під ворожими обстрілами опинилися Велетенське, Станіслав, Тягинка і Новотягинка, Кізомис, Зміївка, Придніпровське, Інгулець, Осокорівка та Антонівка на Херсонщині, Очаківська і Куцурубська громади на Миколаївщині. Через артилерійські обстріли поранено 3 цивільні особи. Пошкоджено понад  десятка багатоповерхівок, понад три десятки приватних будинків, чотири адміністративні будівлі, навчальний заклад, трансформаторна підстанція, господарчі будівлі, декілька крамниць, гаражі, газогін та більше десятка цивільних автомобілів.

Наразі відомо, що у Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває два кораблі ворожого флоту, в Азовському – один російський корабель. Ракетоносії з пунктів базування поки не виходили.

Керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія XXI» Павло Лакійчук заявляє, що ситуація на Лівобережжі тривожна й варто діяти.

«Найближчим часом можна очікувати важкі бої, — продовжує він. — Росіяни докладуть усіх зусиль, збільшать сили вдвічі, втричі з метою вибити наших морпіхів і всіх оборонців, які вже перебувають на лівому березі Дніпра, з плацдарму».

Лакійчук пояснює, чому російська армія так зацікавлена у взятті під контроль маленьких населених пунктів лівобережжя.

«З точки зору російських генералів, у випадку наступу Збройних сил України, оперативного та стратегічного, це найкоротший шлях до кримських перешийків і найпростіша можливість відрізати Крим від того південного російського фронту. Така операція поставить під велике питання існування південного угруповання противника взагалі. Окрім того, це шлях до звільнення Криму, — говорить керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія XXI». — І це вже навіть питання не стратегії, а політики. Не допустити цього вкрай важливо для військово-політичного керівництва Росії та Путіна особисто. Саме тому силами на невеликому майданчику на лівому березі тривають такі жорстокі бої».

За словами експерта, у районі Кринків росіяни використовують і керовані авіаційні бомби (КАБи), і дрони, і потужну артилерійську підтримку.

«Співвідношення сил нерівне. Семеро-восьмеро росіян на одного нашого морпіха. Плацдарм тримається за рахунок підтримки нашої артилерії і засобів з правого берега Дніпра. Через це він не розширюється серйозно: відкинувши далі ворога, ми не зможемо прикривати наших хлопців, які підуть вперед, артою з правого берега — засоби доведеться доставити на лівий, що поки неможливо. Для того, аби доставляти їх на лівий берег — треба розширити межі плацдарму, що неможливо. Принаймні без підтримки авіації. Але наразі ситуація патова – Україна має обмежені можливості по застосуванню і штурмової, і фронтової авіації», — пояснює експерт.