Отримання Україною винищувачів F-16 суттєво підвищить потенціал протиповітряної оборони та можливості Збройних Сил у проведенні ударів по наземним цілям, як стаціонарним, так і рухомим. Проте, за словами генерал-лейтенанта запасу, колишнього заступника начальника Генштабу ЗСУ Ігоря Романенка, це не змінить ситуацію у корені.

«Це [F-16] не вундерваффе, не диво-зброя. Оскільки літаки F-16 покоління 4+, а зараз вже є літаки 5-го покоління, розробки йдуть і щодо шостого», — сказав Романенко.

Генерал-лейтенант запасу також наголосив, що Україні не буде виділено необхідну кількість цих літаків.

 «Це буде лише кілька ескадрилій, може, бригада. Нарощуватися кількість буде поступово», — зазначив він.

Як відомо зараз, винищувачі F-16 від Данії прибудуть до неба України до літа. Затримка у передачі літаків пов’язана з технічними причинами. Про це повідомила прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен.

 «Ми всі дуже раді, що Данія збирається надати ці винищувачі у співпраці з Нідерландами, Бельгією та США. Це дуже потужна зброя… Я сподіваюсь, що нам вдасться найближчим часом, ще до літа, побачити F-16 в повітряному просторі України», — сказала Фредеріксен.

За її словами, затримка у передачі літаків пов’язана лише з технічними питаннями, на вирішення яких потрібен час. Фредеріксен зауважила, що навчання пілотів розпочалося ще в серпні і відбувається «дуже ефективно та добре».

 «Єдина причина, чому ми затримуємося з передачею F-16 в Україну – це просто технічна причина, технічний момент. Бо потрібна серйозна інфраструктура для обслуговування цих винищувачів, а також навчання для F-16 набагато довше і триваліше, ніж для будь-яких інших систем зброї», — пояснила прем’єрка.