Вчора на “Свободі слова” Геннадій Москаль сказав, що СБУшник Шайтанов зустрічався з Януковичем і представником ФСБ в день розстрілів на Майдані в 2014 році.

Як пише телеграм канал “IVKO.LIVE” їх дивує, а що ж цей Москаль закривав рот, коли Порошенко цього Шайтанова нагороджував?

Телеграм канал Розвідник, зазначає, що Порошенко не просто присвоїв звання генералу-майору Валерію Шайтанову, а ще нагородив його і орденом Богдана Хмельницького третього ступеня. Такі знаки уваги зазвичай виявляються за надані послуги і мовчання.

Нагадаємо, 14 квітня на офіційній Facebook-сторінці СБУ з’явилося повідомлення про затримання українського “генерал-майора, який працював на ФСБ РФ”.

“Контррозвідка Служби безпеки України провела резонансну спецоперацію з викриття високопоставленого агента ФСБ у вищих ешелонах влади. Так, сьогодні було затримано генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, якого підозрюють у державній зраді і вчиненні терористичних актів”, – ішлося в повідомленні відомства.

“Ми провели складну, тривалу, багаторівневу спецоперацію. Це надважливе викриття СБУ за всю історію незалежності”, – заявив голова служби Іван Баканов.

За добу Шевченківський районний суд Києва обрав Шайтанову запобіжний захід у вигляді двох місяців тримання під вартою – до 14 червня включно.

Наразі, доки триває досудове слідство, генерал-майору Шайтанову висунули обвинувачення за двома статтями Кримінального кодексу України – ст. 111 (державна зрада) і ст. 258 (терористичний акт). Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Бутусов переконаний, що Шайтанов – “це найвисокопоставленіший російський агент, схоплений на місці злочину за роки війни”. За словами журналіста, його зняли з посади заступника командира “Альфи” за відмову атакувати блокпости бойовиків навколо окупованого Слов’янська, але згодом поновив на посаді президент Порошенко.

“На жаль, в Україні діє система, коли навіть зрадники, бездарності і боягузи можуть успішно робити кар’єру, якщо вони демонструють політичну лояльність і виконують замовлення політиків. Тому не дивує, що зараз Шайтанов – учасник штурму Майдану 2014-го – називає у телефонній розмові своїм російським кураторам Майдан “переворотом”. Російська агентура діяла і діє у владі досі”, – пише Бутусов у Facebook

Волонтер Роман Сініцин вважає, що якщо інформація про шпигунську діяльність Шайтанова підтвердять, “то все дуже погано. Просто неймовірно погано. Людина із 2014-го знала про всі операції в АТО, навіть найсекретніші. Про всі. Та й не тільки в АТО”.

Юристка та експертка-кримінологиня Анна Маляр вважає, що інформація про Шайтанова свідчить лише про те, що громадянам України розраховувати немає на кого і самим доведеться захищати країну.

“Агент чи не агент, ми з вами ніколи не дізнаємося точно. Бо ніяких документів, які б це підтверджували або спростовували, нам не покажуть. Правду – як ці вербовки і співпраця відбуваються і хто з ким співпрацював – теж ніколи ніхто не розкриє. Бо тоді спецслужби втратять свою владу над суспільством. Усі сценарії, злиті зараз у ЗМІ про Шайтанова, – і про штурм Будинку профспілок, і про нагороди від Порошенка, і про керівництво спецопераціями в ОРДЛО, які провалювалися нібито через співпрацю із Кремлем, і про замовні вбивства, які начебто курирував Шайтанов, – усе це говорить тільки про одне: нам із вами розраховувати немає на кого.