Президент України Володимир Зеленський обговорив з Прем’єр-міністром Королівства Нідерланди Марком Рютте питання безпеки та санкції проти РФ у разі ескалації російської агресії проти нашої країни.

Про це Зеленський сказав на спільній з Рютте зустрічі з представниками ЗМІ.

“Більшість часу ми сьогодні присвятили саме питанням безпеки в Україні, безпеки на наших кордонах, а також безпеки, яка впливає на економіку нашої держави. Також детально обговорили ті чи інші ймовірні санкції з боку Європейського Союзу, з боку Нідерландів у разі ескалації”, – сказав Зеленський.

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що для врегулювання ситуації біля кордонів потрібний діалог.

“Єдиний спосіб деескалації – діалог РФ і США, РФ і НАТО і між країнами нормандського формату”, – заявив він.

Рютте також заявив, що Нідерланди підтримують суверенітет і цілісність України.

Зеленський в свою чергу наголосив, що цей візит важливий, адже лідер Королівства Нідерланди відвідував Україну востаннє 17 років тому.

“Для стосунків наших держав, я вважаю, що це дуже важливий особистий візит, довгоочікуваний, адже востаннє лідер Нідерландів відвідував Київ 17 років тому”, – сказав Зеленський. 

Зеленський назвав візит своєчасним, оскільки поїздка відбувається в ту мить, коли Україна потребує підтримки та солідарності всіх друзів.

Королівство Нідерланди запевнило і в готовності до взаємодії з Україною у питанні деокупації Криму.

Про це Володимир Зеленський також сказав на спільній з Прем’єр-міністром Королівства Нідерланди Марком Рютте зустрічі з представниками ЗМІ.

“Вдячний за те, що Нідерланди та особисто Прем’єр-міністр Рютте підтримують наш суверенітет, нашу територіальну цілісність, а також готові до взаємодії з метою деокупації Криму”, – сказав Зеленський.

За його словами, Нідерланди є дуже важливим партнером України у рамках Європейського Союзу та НАТО.

“Є одним із ключових партнерів у Європі та другий найбільший інвестор в українську економіку. Тож не дивно, що наш двосторонній порядок денний насичений і змістовний. Про це свідчить і спільна заява, ухвалена за підсумками наших перемовин”, – додав Глава держави.

Політики зазначили, що сьогодні ще продовжать двосторонні перемовини, під час яких розглянуть і деталі розслідування справи МН-17.

“Зараз ми продовжимо нашу зустріч і окремою важливою темою сьогодні буде розслідування справи МН17, це дуже важливо. Ми обговоримо всі деталі. Днями Європейський суд з прав людини розпочав слухання відповідної справи, і наші держави продовжать тісну співпрацю в цьому напрямку. Зокрема, в рамках спільної слідчої групи з розслідування цієї трагедії”, – наголосив Зеленський.

Президент висловив сподівання, що попереду у партнерстві України і Нідерландів багато нових сторінок успіху.

Нагадаємо, що 1 та 2 лютого Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте та міністр закордонних справ Вопке Хукстра перебуватимуть в Україні з дводенним візитом. Рютте та Хукстра мають зустрітися з представниками посольства Нідерландів в Україні та Спільної слідчої групи, яка розслідує катастрофу MH17. У четвер, 3 лютого, в парламенті Нідерландів відбудуться дебати щодо ситуації в Україні.