Весь світ разом з українцями в очікуванні контрнаступу, який може початися незабаром. Надія мирних жителів на майбутній контрнаступ має ім’я та прізвище – головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Але як виявилось Син генерала служить у Бахмуті Донецької області.

Про це пише видання El Pais у своєму матеріалі.

“У надії мирних жителів на майбутній контрнаступ є ім’я та прізвище: Валерій Залужний, головнокомандувач ЗСУ. На думку Ольги Муї, яка живе навпроти АЕС “Енергодар” у Марганецькому районі, якщо ракети перестануть літати над її будинком та абрикосовими полями щоночі, це буде через військового генія Залужного: “Не знаю, чи вийде контратака, бо я звичайна жінка, але, як і всі українці, довіряю Залужному”. Можна додати ще одну вагому причину майже релігійної віри в цього генерала: його власний син воює у місті Бахмуті”, – йдеться у матеріалі.

Також там наголошують, що Залужний, як він сам пояснив журналу Time, не сумнівався, що Росія нападе на Україну та готував до цього ЗСУ, незалежно від думок політиків, з одним пріоритетом: захистити столицю Київ.

“Він перевів цілі полки з казарм на секретні позиції та змінив розташування протиповітряної оборони, очікуючи початку наступу росіян. Він дозволив ворожим військам увійти на територію України з північного кордону – через Чернігівську, Київську та Житомирську області, щоб потім влаштувати їм засідку та перекрити їхнє постачання. Через місяць Росія відмовилася від штурму столиці”, – зазначає видання.

El Pais вказує, що такі генерали, як Залужний, поряд із командувачем Сухопутних військ України Олександром Сирським та головою Головного управління розвідки Кирилом Будановим – “герої, які заслужили довіру простих українців”.