Російські війська окупували село Мирне, що розташоване на північному сході від Роботиного в Запорізькій області. Про це повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни, посилаючись на заяву Міністерства оборони Росії.

Згідно з інформацією Міноборони РФ, війська російської 35 загальновійськової армії захопили Мирне після відступу українських сил з населеного пункту.

Факт окупації села підтверджується оновленою картою, опублікованою українським інформаційним ресурсом DeepState.

Аналітики DeepState кажуть, що наразі тривають бойові дії біля Роботиного. Окупанти просунулися біля Вербового.

Таке ж просування, за даними ISW, фіксують і російські оглядачі.

«Складна ситуація з просуванням ворога між Роботиним і Вербовим зберігається», — констатував у Telegram український військовий журналіст Богдан Мірошников.

Зазначимо, що у ранковому зведенні Генштаб не згадував про просування російських окупантів у Запорізькій області.

Як відомо, Роботине в Запорізькій області стало найбільшою перемогою українських сил під час контрнаступу у 2023 році. Восени втомлені українські війська відступили і підготувалися до очікуваної контратаки Росії.

Згідно з матеріалом Forbes, у жовтні виснаженим українським бригадам, які звільняли Роботине, довелося перейти до захисту міста. Пройшло майже півроку, а ці ж бригади все ще залишаються там. Лише нещодавно їх підсилила 141-а піхотна бригада — один з найсучасніших військових підрозділів України.

Про 141-у бригаду відомо дуже мало. Вона була сформована саме тоді, коли на початку червня 2023 року розпочався український наступ. Бригада об’єднує шість стрілецьких батальйонів, у кожному з яких, ймовірно, кілька сотень військовослужбовців. Літо й осінь бригада, очевидно, провела на навчаннях. Перші докази того, що підрозділи цього формування розгорнулися на полі бою, з’явилися в суботу, коли воїни опублікували відео удару по російській піхоті одним із безпілотників.

141-й прибула в Роботине у критичний час. Український гарнізон у зруйнованому місті та його околицях майже щоденно відбиває російські атаки. Це роблять втомлені війська. Ба більше, з цього напрямку вивели частину 47 бригади, яку відправили захищати Авдіївку.

В Роботиному залишилися 65-та механізована бригада та 82-а бригада повітряно-штурмових військ. Обидві бригади перебувають у постійному бойовому стані протягом дев’яти місяців. На початку весни, коли ґрунт стає м’яким, єдина танкова рота 82-ї бригади намагається утримати свої 71-тонні танки Challenger 2.

Здається, що 141-ша бригада прибула в Роботине без нових танків. Є враження, що бригаді не вистачає допоміжних сил — артилеристів, інженерів і танкістів, — які роблять бригаду повноцінною механізованою частиною. 141-ша бригада — це, перш за все, піхотне формування. Відсутність важкої техніки є нагадуванням про те, що після великих втрат під час наступу минулого літа українські військові намагаються рівномірно оснастити всі свої бригади танками, бойовими машинами та артилерією.

Однак танки, бойові машини та артилерія насправді не є найнагальнішими потребами Києва. Потрібна піхота.

«В основі всього лежить брак людей», — сказав один командир батальйону The Washington Post минулого місяця.

Цю потребу частково може задовольнити нова 141-ша бригада. Вона є складовою частиною угруповання з трьох нових піхотних бригад, які були сформовані влітку минулого року. Приблизно в той же час Київ також сформував п’ять, здавалося б, малокомплектних механізованих бригад.

«Хоча 141-ша та інші нові бригади можуть зміцнити українську оборону на кількох ділянках, їх надто мало, щоб повністю замінити втомлені та виснажені бригади, які воювали в наступі 2023 року. Ці підрозділи мають залишатися на передовій.», — пише видання.