Дмитро Разумков розповів, чи піде Володимир Зеленський на розпуск парламенту

Представник штабу Володимира Зеленського Дмитро Разумков розповів про плани новообраного президента щодо ймовірного розпуску парламенту.

Про це він розповів в ефірі Право на владу на телеканалі "1+1".

Зокрема, Разумков відзначив, що у штабі Зеленського все ж розглядають можливість дострокового розпуску Верховної Ради.

Проте представник новообраного президента тут же додав, що подібні дії можливі лише у суворій відповідності до чинної Конституації України.

"У рамках діючої Конституції, якщо це буде дозволено, то теоретично – так. Особливо після подій, які відбувались в останні дні пов'язані зі спробою урізати повноваження", – зазначив Разумков.

Також, Разумков назвав 5 основних законів, які демонструють базову позицію новообраного президента Володимира Зеленського.

"Це була одна із базових позицій Володимира Зеленського, він її озвучував і це прописано в програмі і ми від цього не збираємось відмовлятись.  5 пакетних законів. При чому це дійсно позиція – пакетних. Це закон про зняття недоторканності,  зняття  повної недоторканності з народних депутатів, це закон про зняття недоторканності з президента України, це закон про зняття недоторканності з суддів, це закон про імпічмент, і це закон про відкликання народного депутата. Так, дійсно, потрібен закон про президента, але він повинен бути в рамках тієї Конституції яка сьогодні є. При всій повазі до Вас, той закон, який сьогодні знаходиться у загальному доступі і  який сьогодні мала розглядати Верховна Рада, планувалося, що він міг розглядатися в стінах парламенту, це фактичне скасування всіх повноважень, які передбачені діючою Конституцією України стосовно президента. Це стосується і служби зовнішньої розвідки, і міністра іноземних справ, міністра, оборони, залишається головний прокурор і голова служби безпеки, але замів призначає Кабмін. Тобто якщо Рада не проголосувала за подачу президентом кандидата генпрокурора і голову спецслужби, то і цих кандидатур у президента немає. Це і відсутність можливості представлення на голів адміністрацій і багато інших речей, які фактично обмежують можливість реалізовувати всі ті обіцянки, які дав уже обраний президент країни під час виборчої кампанії", – сказав Разумков.

Остаточної чіткої позиції переможця президентських виборів щодо схваленого закону про мову немає, бо цей документ іще не оприлюднений і не досліджений. Про це в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" заявив політтехнолог команди Володимира Зеленського Дмитро Разумков.

"Закон про мову став одним із механізмів виборчої кампанії", – зауважив він. Разумков нагадав, що мова стала одним із рекламних слоганів одного з учасників виборчих перегонів, і висловив упевненість, що якби цей закон розглянули раніше, то він не став би настільки політизованим.