У нинішній геополітичній ситуації Німеччина не повинна більше виключати членства України в Північноатлантичному альянсі.

Таку думку висловив Крістоф Гойсген, новий глава Мюнхенської безпекової конференції та багаторічний радник Ангели Меркель в інтерв’ю виданням медіагрупи Bayern.

На його переконання, унаслідок грубого порушення росією міжнародного права, ситуація у світі суттєво відрізняється від 2008-го року, коли Меркель не підтримала надання Україні плану дій з підготовки до членства в НАТО.

“Ми повинні подумати, які гарантії можемо дати Україні… Вважаю, що ми не повинні зараз більше виключати членства України в НАТО”, – сказав Гойсген.

За його словами, ядерні погрози путіна спрямовані передовсім на Німеччину – вони покликані посіяти страх та послабити підтримку України.

“Ми повернулися до логіки холодної війни”, – наголосив політик.

Водночас він висловив сумнів, що росія коли-небудь піде на застосування ядерної зброї: “Не можу уявити, що серед російських генералів є самогубці, які могли б виконати такий наказ”.

Гойсген додав, що путін не хоче поставити себе в ситуацію тотальної світової ізоляції, а застосування ядерної зброї не пробачить росії навіть Китай.

Нещодавно президент Німеччини Франк-Вальтер Штаймайєр відвідав Україну та зробив оцінки політики кремля, які означають, що ФРН остаточно закрила 50-річну главу партнерських відносин із росією.

Про це повідомив політолог Володимир Воля.

«Нова східна політика, стратегічний союз Німеччини та України відтепер стають новими чинниками міжнародної політики на найближчі декілька десятиліть. 25 жовтня 2022 р. — історичний день. Тому що одночасно в Берліні та Києві було розпочато практичну роботу щодо створення такого стратегічного партнерства», — каже експерт.

За його словами, також було перегорнуто сторінку деструктивних явищ у німецько-українських відносинах.

«Візит Ф.-В.Штайнмаєра означає, що були врегульовані непорозуміння, які заважали створенню нового формату німецько-українських відносин. У Берліні канцлер Шольц, по суті проголосив „нову східну політику“ Німеччини, стратегічним напрямом якої є німецьке лідерство у підтримці України як під час війни, так і модернізація у процесі повоєнного відновлення. Про це свідчить зміст доповіді Шольца на відкритті Міжнародної експертної конференції з відновлення, відновлення та модернізації України (промовиста назва)», — підкреслює експерт.

В. Воля зазначив, що Віллі Брандт (канцлер ФРН у 1969−1973 роках) проголосив «Нову східну політику», головним напрямом якої було партнерство з москвою в енергетичній та економічній сферах. У 2022 році канцлер Шольц почав реалізувати «Нову східну політику» Німеччини, орієнтовану на стратегічні відносини з Україною.

«Стратегічне поєднання ресурсів Німеччини з ресурсами, потенціалом та боєздатною армією України призведе до формування нової осі стабільності та безпеки у західній частині Євразії та в Середземномор’ї», — резюмує В. Воля.

Незалежний аналітик, старший науковий співробітник Фонду Казіміра Пулацкого Роберт Пшель підкреслює, що зараз абсолютно інший світ, ніж це було декілька місяців тому.  

«Немає сумніву, що  Німеччина і більшою мірою Франція поміняли свою політику щодо Росії. Давайте пригадаємо, що минулого року Німеччина і Франція хотіли укласти з Путіним угоду про архітектуру безпеки в Європі. Ці дві ключові країни в ЄС вважали, що інші країни поступляться і підтримають їхню ініціативу, а вийшло навпаки. Їм обом довелося відійти від своєї пропозиції, яка не отримала підтримки. Політика Німеччини та Франції виявилась неправильною. І прикладом цього є Німеччина, де політики рівня канцлера та президента зізнаються, що це була помилка і потрібно було прислухатися до країн Східної та Центральної Європи», – зауважив Пшель.