Російські війська переформатовують підрозділи на Херсонщині.

Про це в одному з ефірів розповіла керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк.

Зазначається, РФ залишає на правому березі Дніпра щойно мобілізованих росіян та поспіхом переправляє на лівий берег десантно-штурмові підрозділи.

“Противник намагається замінувати берегову смугу лівого берега. Це говорить про те, що вони готуються до наступу наших сил і усвідомлюючи, що він буде потужним, намагаються зупинити його будь-якими способами. Вибудовують рубежі оборони як на правому березі, так і на лівому”, — розповіла Гуменюк.

Російські війська, незважаючи на постійний вогневий контроль ЗСУ, створили у Херсонській області укріплені рубежі оборони й перекинули туди, зокрема, елітні підрозділи.

Коментуючи контрнаступ ЗСУ, Гуменюк заявила, що захисники України продовжують активну роботу. Вона уточнила, що контрнаступ – це не просто “просування вперед”, а також виснаження ворога, погіршення його логістики. Як приклад вона нагадала, що на південному напрямку з початку тижня було знищено чотири ворожі склади з боєприпасами і збито чотири ударні вертольоти Ка-52.

“Оголосити зараз про якісь звільнені території ми не можемо, у тому числі тому, що ведемо роботу щодо правого берега. На лівому залишається ворог, там досить потужні та укріплені позиції. Ми [оприлюднивши інформацію] позначимо місця, де вони зможуть завдавати ураження [ЗСУ]. Ця частина воєнної операції знову потребує інформаційної тиші”, – попередила вона.

Гуменюк уточнила, що окупанти зміцнили оборону Херсона, зокрема десантно-штурмовими підрозділами та десантно-парашутними полками. Російські війська, яких, за її словами, на херсонському напрямку все ще багато, вибудовують нові рубежі оборони та готуються тримати єдиний захоплений ними обласний центр України.

“Ми усвідомлюємо, що така потрійна загроза їхньої невдачі – після [крейсера] “Москва” та [острова] Зміїного ще й [втратити] Херсон – це буде критичний переломний момент для імперії. Імовірно, вони отримали завдання триматися до останнього”, – підсумувала Гуменюк.

Зазначимо: Радник Офісу президента Олексій Арестович заявив, що 30 російських БТГ, які знаходяться на правому березі на Херсонщині, завадять ЗСУ деокупувати Херсон найближчим часом. Про це він повідомив в одному з інтерв’ю

“30 БТГ означає, що ми зараз не візьмемо Херсон. Але перспективи захисту російська армія не має. І вони про це чудово знають. Тому і хочуть сторгуватися з нами, щоб ми їм залишили і не довелося за нього воювати, з нього поспіхом відступати “, — сказав Арестович.

З його слів, артилерійські боєприпаси у російських військових закінчуються. РФ уже використала 700 тисяч снарядів. 100 тисяч Москва взяла у Білорусі. Коли вони закінчаться, то стріляти не буде чим.

Арестович заявив, що основою могутності російського військового угруповання є саме артилерія. Без неї вони не зможуть утримати окупованих територій. 60% тих снарядів, якими зараз стріляє армія РФ, непридатні для використання.

Однак під час того ж ефіру Арестович заявив, що Росія продовжує постачання свого угруповання на правому березі Дніпра. Це відбувається за допомогою переправ та абияк працюючих мостів. Понад те, угруповання прикриває ППО з лівого берега.

“Вони виявляють завидну волю і здійснюють системні заходи, які дозволяють їм утримувати плацдарм. А нам не вистачає озброєння та військової техніки, щоб вирішити цю проблему”, — заявив Арестович.

Також він сказав, що РФ копіює Україну, створюючи в окупованій частині Херсонської області свою територіальну оборону.