Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр на своїй сторінці в Телеграм розповіла про ситуацію на фронті станом на четвер восьмого червня.

Південь

Тривають бої за Велику Новосілку на Новопалівському напрямку.

На Запорізькому напрямку в районі Оріхова ворог в активній обороні.

Схід

На Куп’янському, Шахтарському напрямках – ворог завдає авіаційні удари, здійснює обстріли.

На Авдіївському та Лиманському напрямках противник робить спроби наступати, але безуспішно.

На Мар’їнському – тривають бої. Наші захисники відбили численні атаки противника в районі міста Мар’їнка, завдавши йому значних втрат.
На Бахмутському напрямку ведуться активні дії наших військ. Тривають бої.
Подекуди ворог намагається перейти у наступ, але безуспішно.

Раніше заступниця міністра оборони України Ганна Маляр підтвердила, що РФ замінює терористів ПВК “Вагнер” на військовослужбовців збройних сил РФ. За її словами, через цю ротацію інтенсивність боїв у районі Бахмута знизилася.

Вона зазначила, що на півночі передмістя Бахмута відбувається заміна ворожих підрозділів, а на південь від міста російські війська роблять спроби посилити свої бойові з’єднання.

Раніше Маляр повідомляла, що в Бахмуті окупанти проводять зачистку в захоплених районах, стягуючи туди додаткові сили.

Водночас стало відомо, що в перших числах червня під Бахмутом бойовики ПВК “Вагнер” вступили в бій із підрозділами російської армії. Сапери ПВК виявили міни і почали їх знешкоджувати, але військові Міноборони РФ відкрили вогонь по “вагнерівцях” зі стрілецької зброї.

Про бій між найманцями і регулярними військами РФ стало відомо з рапорту, який опублікувала пресслужба Євгена Пригожина.

Сергій Череватий, речник Східного угруповання військ Збройних сил України переконаний, що потрібен час, щоб чітко верифікувати, що “вагнерівці” ще залишилися під Бахмутом

— У Бахмуті потрібна ще верифікація, тому що цей весь набрід там рухається. Розумієте, заяви Пригожина завжди треба дуже критично розглядати з точки зору того, що у них найголовніша проблема — це особовий склад,-заявив він телеканалу Фрідом.

З огляду на те, що немає в них підготовлених, екіпірованих і головне, вмотивованих солдатів, не відкидається варіант, коли на них тиснутимуть і змушуватимуть якісь ділянки фронту — не обов’язково там, на Бахмутському напрямку, можливо, на іншому — утримувати. Тому треба ще час, щоб чітко верифікувати, що вони там.

Пригожин як джерело інформації тільки за останні два місяці зробив безліч контроверсійних заяв. Я ще раніше говорив, що якщо збережеться тенденція знищення їх такими самими темпами, і якщо їм не дадуть поповнювати з в’язниць особовий склад, їх розоб’ють і змушені будуть піти, і Бахмут — це буде їхній останній рубіж.

Він тоді виступив із різкою заявою, спростував це все. А через місяць зібрав манатки і пішов.

Звичайно, частину угруповання, яке було досить-таки розбитим і зазнало серйозних втрат у техніці та в особовому складі, Пригожин зберіг.

І саме цим було продиктовано його різкий перехід до ротації, тому що він розумів, що це один із його найважливіших активів у смуті, що насувається, як вони називають, смуті.

Владислав Селезньов, військовий оглядач, колишній речник Збройних сил України переконаний, що не просто так у зведенні від Генерального штабу ЗСУ пройшла інформація, що невеликі бойові зіткнення відбувалися на захід від Бахмута, ближче до каналу “Сіверський Донець”. Росіяни на півночі намагаються саме на цих рубежах закріпитися.

Були заяви про те, що на фронт прямує підрозділ кадировської армії полк “Ахмат”. Але це не та сила, яка зможе кардинально змінити ситуацію на полі бою. Гучні інформаційні заяви, вкидання? Так, безумовно, будуть. Але практичних дій, які можуть подарувати Путіну нові територіальні надбання, точно не буде.