Посол України Оксана Макарова  у США заявила, що Київ запропонував своїм західним партнерам комплекс обмежень для стримувань дій Росії на тлі масштабних вторгнень. 3 грудня  Президент США анонсував “комплексні ініціативи” з захисту України від Росії.

Київ запропонував нашим партнерам дуже широкий пакет, який має три рівні. Він розроблений, аби стримати, а також демотивувати Росію, – наголосила  Макарова в інтерв’ю для CNN.

За словами Оксани Макарової, перший рівень у цьому пакеті передбачає політичне стримування. Другий компонент, передбачає економічне стримування. У цьому контексті вона підкреслила нагальну необхідність обговорення конкретних економічних обмежень Росії, які суттєво підвищать ціну для Путіна в разі, якщо він планує знову атакувати Україну.

Ми дуже раді чути потужні меседжі від президента Байдена, а також усіх наших друзів і союзників, – додала Макарова.

Третій компонент пропонованих ініціатив передбачає стримування Росії у контексті безпеки та оборони. При цьому вона додала, що “ми дуже рішуче налаштовані захищати наш дім від цієї агресії”.

Також Маркарова подякувала американській стороні за активну підтримку України. За словами Маркарової, що Росія не тільки зосередила військові сили біля кордонів України, а й посилила кампанію дезінформації, а також продовжує докладати зусиль, щоби підірвати Україну зсередини.

Дуже важливо, що ми працюємо разом з усіма нашими друзями й союзниками, особливо зі Сполученими Штатами, – повідомила Маркарова.

Глава вітчизняного МЗС Дмитро Кулеба заявив, що загроза повномасштабного військового вторгнення в Україну з боку Росії дійсно існує, але Київ проводить необхідну роботу для того, щоб такий сценарій не був реалізований.