З’явилася інформація, коли команда президента Володимира Зеленського внесе важливі поправки до Конституції України

Про історичні зміни розповів представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук, передають українські ЗМІ. На його думку, невідкладні зміни до Конституції повинні прийняти в найближчий рік.

«Думаю, найбільш важливі речі повинні бути проведені в перший рік. Тому що в цей перший рік у нас, по-перше, є велика підтримка від народу України. По-друге, маючи напрацьовані механізми, у нас є можливість провести їх через Верховну Раду. І, по-третє, у нас є можливість промоніторити, наскільки вони досягли своєї мети », – стверджує Стефанчук.

Представник Гаранта Конституції також додав, що можливість прийняття нової Конституції України – це питання, яке вимагає дискусії і необхідні різні для цього підходи.

«Ми прийшли до ситуації, коли у нас немає єдино вірного юридично тлумачиться тексту Конституції. Це результат не виваженою, що не вивіреної і не спланованої роботи Верховної Ради, яка сьогодні привела до того, що у держави, яке святкує День Конституції, немає просто єдиного уніфікованого тексту Конституції », – підкреслив він.

Як зазначає Стефанчук, він вважає неправильним, що будь-яка реформа головного документа стосувалася зміни повноважень органів влади, але жодного разу не йшлося про гарантії прав людини і громадянина.

«Необхідно провести «функціональний аудит держави» і чітко визначити, який інститут за що відповідає», – підсумував представник Володимира Зеленського у Верховній Раді під час спілкування з представниками засобів масової інформації відповідаючи на питання про Конституцію України.