Морські дрони “Peace Дец”, “Peace Да” (Yes to peace) и “Peace Дюк” (Duke of Peace), на які Литва зібрала 750 тисяч доларів, були розроблені та збираються в Україні. Саме вони атакували найбільш захищений об’єкт Чорноморського флоту РФ в окупованому Севастополі. Про це в ефірі Апостроф TV розповів головний редактор Defense Express Олег Катков.

За його словами, це ті дрони, які атакували фрегат “Адмірал Макаров” та стовідсотково пошкодили тральщик. “Це був перший історичний випадок, коли саме дрони-камікадзе здійснили атаку, тим більше у головній бухті флоту противника“, – наголосив він.

Ці дрони-камікадзе дозволяють, враховуючи вже публічно оголошені характеристики, атакувати на дальності 600-800 км., тобто закрити Чорноморську акваторію та загнати російські кораблі у бухти та навіть там їх атакувати, припустив Олег Катков.

Після атаки дронів кількість російських кораблів в бухті окупованого Севастополя значно зменшились.

Коли Україна накопичить певну кількість таких дронів-камікадзе і такі атаки стануть методичними, то ситуація у Чорноморській акваторії може змінитися кардинально“, – не виключає експерт.

Раніше президент Володимир Зеленський оголосив про збирання коштів для флоту на морські дрони.

Думаю, що абсолютно кожен розуміє, що це і для чого це, і впевнений, що мільйони людей підтримають і такий напрямок у нашій обороні. Як це працює – усі вже бачили. І це тільки для захисту нашої, нашої морської акваторії, на чуже” ми не претендуємо“, – резюмував президент.