Підрозділи противника, які посіли оборону в Завітному Бажанні, зараз активно доукомплектовуються та посилюються. Про це розповів координатор групи “Інформаційний спротив”, полковник Збройних сил України Костянтин Машовець.

За його словами, головною проблемою противника на цьому напрямі є дорога, яка веде прямо із с.Урожайне на с.Старомлинівка, обходячи зі сходу с.Завітне Бажання, на протилежному березі річки Мокрі Яли.

“Іншими словами, ЗСУ, за великим рахунком, не потрібно штурмувати це село “в лоб”, щоб наблизитися до одного з ключових пунктів системи оборони противника на цьому напрямку (с.Старомлинівка)… Хоча, звичайно, дуже бажано взяти його під контроль”, – пише експерт.

Костянтин Машовець зазначив, що протягом кількох минулих діб передові підрозділи ЗСУ не лише закріпилися у Старомайорському та Урожайному, а й навіть певним чином розширили це вклинення.

“Додавши до цього ще дві “проблеми” противника – с.Приютне, а також підрозділи 394-го мсп противника, які все ще знаходяться на північ від рубежу Приютне – Завітне Бажання + гостру потребу противника щодо утримання району с.Новодонецьке (особливо у напрямку с. Керменчик), можемо отримати досить яскраву картину всього того обсягу та різноманіття “нагальних питань”, які командуванню противника на цьому напрямку, доводиться вирішувати одночасно”, – підкреслив військовий оглядач.

Також Машовець розповів про «коридорні» війська, або хто закопався в нори у степах Приазов’я

Перш ніж ми розглянемо кількісний та якісний склад угруповання військ (ГВ) “Схід”, яке, власне, зараз і намагається оборонятися у так званому “сухопутному коридорі” між окупованим Кримом та окупованими районами Донецької області України, варто зробити кілька зауважень.

Тут фігуруватимуть лише 2 напрямки— Оріхівський та Новопавлівський.

Загальна зона відповідальності ДВ “Схід”, до якої будуть віднесені наведені дані, становить відрізок фронту приблизно від околиць м.Васильівка до району на північ від с.Володимирівка.

Отже, ДВ “Схід” станом на 6 діб тому

Її основою є 58-а загальновійськова армія (ОВА) Південного військового округу (Юж.ВО) + всі 4 ОВА Східного військового округу (В.ВО) – 5-а, 29-а, 35-а та 36-а.

Крім того, на даний момент, до складу ГВ “Схід” введені окремі частини та сполуки зі складу 49-ї ОВА Пд.ВО, повітряно-десантних військ (ВДВ) вс рф, а також морської піхоти чорноморського та тихоокеанського флотів та каспійської флотилії рф, 68-го армійського корпусу (АК), а також частини та з’єднання окружного підпорядкування обох округів, війська (сили) яких задіяні в цій операційній зоні.

Загалом це:

– близько 105 тисяч особового складу

– приблизно до 470 танків

– до 1410 одиниць бойових броньованих машин (ББМ)

– не більше 720 одиниць артилерійських систем (ствольної артилерії, калібром від 100 мм)

– до 230 одиниць установок реактивних систем залпового вогню (РСЗВ)

– а також у 12 ПУ оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК)

– цілком можливо, що тут може бути і в 6-8 ПУ тактичного ракетного комплексу (ТРК)

Зокрема, зі складу ДВ “Схід” за напрямками діють:

Новопавлівський напрямок

– окремих мотострілкових (танкових) бригад, а також бригад морської піхоти – 11

– мотострілкових, десантно-штурмових, танкових полків – 9

– окремих стрілецьких полків – 4

– окремих мотострілкових батальйонів – 2

– окремих стрілецьких батальйонів – 2

– окремих зведених тактичних загонів (обсягом – до батальйону), включаючи загони типу БАРС – 4

У резерві, так званої “першої черги” (по суті, формування маршового поповнення) – 1 мотострілковий полк та 1 резервний батальйон