Заступник голови Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі, керівник Народного антикризового управління Павло Латушко зазначив, що Рада безпеки Білорусі планує прийняти закон щодо народного ополчення

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.

“Після візиту до Москви Лукашенко зник з екранів. Але сьогодні вранці він зібрав нараду Ради безпеки. Головною темою, яка зараз обговорюється в Мінську, є тема ситуації навколо Білорусі, і це пов’язано з війною та тема народного ополчення. Прийняття закону, який говорить, що використовуючи досвід війни в Україні, потрібно бути готовими до того, що кожен житель Білорусі має вміти користуватися зброєю, щоб захистити свою землю”, – підкреслив Латушко.

Опозиціонер також додав, що Путін змушує Лукашенка більше заангажуватися у війну, а Лукашенко намагається виторгувати свою участь та підтримку Росії меншою мірою.

“Відсутність комунікації після зустрічі Лукашенка з Путіним говорить про те, що Путін не хоче давати ще більше грошей Лукашенку, а Лукашенко хоче більше грошей. У них була головна суперечка з цього приводу – скільки заплатить Путін за те, що зробить Лукашенко”, – пояснив Латушко.

Формальний лідер Білорусі Олександр Лукашенко провів у понеділок, 20 лютого, засідання Ради безпеки країни, на якому пояснив, навіщо створюється народне ополчення, повідомляє Белта.

Лукашенко зазначив, що в Білорусі “вибудовано ефективну систему оборони держави” на основі Збройних сил країни. Саме ЗС і вирішують найважливіші завдання захисту батьківщини.
Органи внутрішніх справ та внутрішніх військ, за його словами, відповідають за боротьбу зі злочинністю, охорону громадського порядку та громадську безпеку.

“Але ситуація непроста. Я вже не раз говорив: кожен чоловік, та й не тільки чоловік, повинен уміти, як мінімум, поводитися зі зброєю. Хоча б для того, щоб у разі потреби захистити свою сім’ю, свій будинок, рідний куточок землі та, якщо знадобиться, країну”, – наголосив самопроголошений президент Білорусі.

Лукашенко вважає, що “про всяк випадок” при кожній сільській раді треба мати народне ополчення. Воно буде включати групу до 50 осіб, які мають свою зброю на складі.

У разі воєнних дій, за словами Лукашенка, загони народного ополчення можуть трансформуватись у партизанський рух, бути резервом для територіальної оборони.

Зауважимо, на кордоні з білоруссю ситуація залишається повністю контрольованою.

Про це сказав речник ДПСУ Андрій Демченко в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

“Ситуація по кордону з білоруссю залишається повністю контрольованою. Звісно, що цьому напрямку приділяється значна увага, бо там, на території білорусії, перебувають підрозділи рф. Однак такого ударного необхідного угруповання, яке могло б здійснити вторгнення на територію України на даний час ми не відмічаємо. Також не відмічають і наші підрозділи розвідки, які простежують ситуацію. російські військові, які там знаходяться, вони переважно перебувають на полігонах, де відбуваються спільні навчання, або жде відбувається власне їхня підготовка”, – сказав Демченко.

Однак, за його словами, ворога не можна недооцінювати, і в будь-який момент цей напрямок також може стати активним.

Речник ДПСУ наголосив, що прикордонники готуються до будь-якого розвитку ситуації, і кордон продовжує укріплюватися.

Українські військові значно зміцнили північний кордон, створили систему інженерних загороджень, зокрема мінно-вибухових.

На території Білорусі у ворога зараз не має достатньої кількості сил для повторного сухопутного наступу на північні регіони України. Про це заявив командувач Об’єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв.

“Ми оцінюємо рівень військової загрози з урахуванням тих сил, які зараз перебувають на території Білорусі. Цих сил недостатньо для сухопутного наступу на даний час, але те, що може статися в майбутньому, залежить від намірів супротивника”, – сказав Наєв.