Зеленський зустрівся з іноземними ЗМІ. Зустріч відбулася на тлі повідомлень про можливе масштабне вторгнення Росії до України. Про це повідомляє Офіс президента.

Зеленський повідомив, що ймовірність атаки є і вона залишається високою.

“Вона була в 21 році така сама. В 2020 році вона була менша. В 2019 році після Нормандського формату вона була ще менша”, – зауважив Зеленський.

Однак, за словами українського президента, повномасштабна війна з Російською Федерацією загрожує не лише Україні. Це також стосується й деяких країн НАТО, які раніше теж були республіками Радянського Союзу.

“Гібридна війна народжує гібридні загрози. Загрози Україні та іншим сусідам. Ми не одні сусіди з РФ, і не одні з окупованими територіями. Якщо буде повномасштабна війна, то не тільки з Україною і не тільки не території України”, – заявив Зеленський.

“Ми навчились себе захищати, ми в цьому режимі живемо. Якщо ми говоримо про захист людського життя – тут ми підіймаємо питання щодо НАТО. Якщо це не НАТО – покажіть, будь ласка, безпекові гарантії”, – зазначив президент України.

“У нас потужна армія, ми їй повністю довіряємо. Її озброєння і зарплати військових залежить від економіки України. Ми не слабші за рівень НАТО, тому що наша армія— це практики. Вони показали себе в Афганістані – тисячі людей вивезли швидко”, – відповів глава держави на питання журналіста MBC News про те, що робить і як захищається у відповідь Україна.

Але гібридна війна загрожує всім!

“Я не говорю, що ми просимо грошей. Якщо ми говоримо про партнерів – інвестуйте. Покажіть, що ви вірите в Україну. Якщо держави готові України запропонувати безпековий, оборонний союз – ми готові до таких договорів. Країни НАТО – що вони будуть робити, якщо буде війна? Яка армія якої країни буде готова захищати нас – такої не буде. Бо якщо взяти Україну в НАТО – треба буде захищати. Але якщо війна почнеться, то вона почнеться і на кордонах деяких членів НАТО. Якщо війна почнеться в цих маленьких країнах— ви впевнені, що їх будуть захищати?”, – відповів президент на питання про те, що можуть зробити партнери України, від журналістки 7 News.

Також Зеленський оцінив ймовірність вступу України до НАТО. На його думку, на сьогодні терміни вступу залежать не від Києва.

Він також підкреслив, що жодна країна не захищатиме Україну, якщо Росія зважиться на масштабне вторгнення.

“І це дуже страшно для НАТО. Тому що якщо Україну взяти в НАТО, то якщо потім щось станеться, треба буде захищати. І це дуже серйозні виклики для НАТО. Але я хочу сказати, що деякі європейські країни так думають, і вони не хочуть ризикувати, приймати Україну. Але якщо буде повномасштабна війна, то вона буде і на кордонах деяких країн НАТО. Точно буде”, – додав Зеленський.

Безпекові гарантії – це перше питання, а друге питання – це рівень нашої армії. Не зважаючи, коли ми будемо в НАТО або ми не будемо – не все від нас залежить. Якщо ми не в НАТО – то ми захищаємо себе самі. Коли ти захищаєш себе сам, коли ти сам на сам з дуже непростою державою, ти запитуєш – що таке санкції після? Для кого вони адресовані? Вони стосуються України? На жаль, ні”, – зауважив президент на зустрічі з журналістами.