У ЗМІ з’явилась інформація, що Володимир Зеленський та Джо Байден по-різному оцінюють рівень російської загрози. Однак, цілком ймовірно, що це фейк.

Насамперед потрібно довіряти офіційним заявам лідерів держав. Про це в ефірі 24 каналу зазначив ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Він завжди читає офіційні повідомлення, зокрема з сайту Білого дому та Офісу Президента, і саме на них будує свій аналіз.

“Роблю висновки, що те, що “вкидається”, може бути маніпуляцією”, – наголосив Огризко.

Підтвердженням цього є зокрема те, що обидві сторони спростували заяву як таку, яка не відповідає дійсності.

“Тому я думаю, що на цьому треба ставити жирну крапку і не розганяти зраду”, – сказав ексміністр.

Геополітичні справи, як зауважив ексміністр, це завжди “гра шахів”, тому не можна унеможливлювати будь-який розвиток подій, зокрема те, що Байдену може бути вигідно дещо перебільшувати ризики російського вторгнення.

“З іншого боку, тема війни є дуже гарячою. Тому гратися в такі теми можуть лише безвідповідальні люди. Не думаю, що Джо Байден може використовувати такі речі для якихось ігор”, – зауважив Огризко.

Він вважає, що треба дослухатися до думки американських партнерів. Адже вони забезпечують нас необхідним озброєнням, яке нам потрібно отримувати ще більше.

“Сама ідея, що президенти посперечалися – виглядає доволі примітивною. Насправді лідери країн прекрасно розуміють, що, де і як відбувається і навряд чи обговорювали ці речі замість того, щоб думати про суттєвіші проблеми, які потрібно разом розв’язувати”, – додав ексміністр.

По мережі зараз також гуляє фейк – про те, що Байден нібито дав Зеленському “всього 3 місяці на виконання Мінська”. А це вже креатив кремлівських пропагандистів. Пише телеграм-канал “Вертикаль”.

“Вони бачать, що під час нещодавньої зустрічі у “Нормандському форматі” ніяк не вдалося “продавити” переговорників від України на чолі з Єрмаком. Ось тому в Кремлі і перейшли до продукування ще більш абсурдних “вкидів” та фейків.

Втім, кінець трохи передбачуваний – росіяни лише витратять ресурси. Україна виконуватиме Мінськ лише на своїх умовах. Іншого сценарію у влади немає”.

Зазначимо, що наразі США і НАТО вимагають від Росії “негайної деескалації”, закликають до продовження переговорів, але відкидають вимоги російського ультиматуму про “нерозширення альянсу”.