Найгарячіший напрямок на фронті – Бахмут, там продовжують точитися важкі бої. І задля того, аби зберегти свої ресурси, ворог вдається до жорстокої тактики.

Про це повідомляє британська розвідка

Зазначається, що окупанти в останні місяці розробили наступальну тактику, щоб використати велику кількість погано навчених завербованих в’язнів.

Розвідники зазначили, що окремим бійцям, ймовірно, видають смартфони або планшети, які показують визначену для особи вісь просування і ціль нападу, накладені на комерційні супутникові зображення.

Натомість вищі командири, ймовірно, залишаються в укриттях і віддають накази по раціях, отримуючи інформацію за допомогою відеосигналів малих безпілотних літальних апаратів, – йдеться в повідомленні.

У розвідці повідомили, що окремим бійцям і частинам ПВК наказують йти заздалегідь наміченим маршрутом, “часто з вогневою підтримкою, але рідше з бронетехнікою”.

“Бойовики “Вагнера”, які відхиляються від своїх маршрутів без дозволу, ймовірно, опиняються під загрозою розстрілу. Ця жорстока тактика спрямована на збереження нечисленних ресурсів “Вагнера” у вигляді досвідчених командирів і бронетехніки шляхом більш доступних в’язнів-новобранців, яких організація оцінює як витратний матеріал”, – наголошують у британській розвідці.

Напередодні ж повідомлялося, що російський наступ біля Бахмута продовжує «вбивати клин» між бойовиками незаконного збройного угруповання «ДНР» та найманців приватної військової компанії Вагнера – про це йдеться в звіті американського Інституту дослідження війни (ISW).

«Розбіжності між твердженнями Пушиліна, які представляють офіційну лінію «ДНР», і заявами Пригожина та інших відомих осіб у російському інформаційному просторі свідчать про те, що між «ДНР» і «Групою Вагнера» продовжується і зростає розкол. Під час боїв за населені пункти на південь від Бахмута в жовтні Пригожин заперечував будь-яку причетність «ДНР» або звичайних російських військ до захоплення Іванграда», – кажуть автори звіту.

Аналітики припускають, що роль вагнерівців у бойових діях навколо Бахмута, ймовірно, сприятиме подальшим розбіжностям між різними частинами російських сил та буде дискредитувати очільників «ДНР» і підконтрольні їм підрозділи.

У той же час завдання Збройних сил України — знесилити військову машину РФ за допомогою високоточної західної зброї, а не стріляти по мирних об’єктах. Весь світ сьогодні розуміє, хто знищує квітучі міста Донбасу, адже там, де з’являється Росія, там пропадає життя. Про це в етері одного з телеканалів заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

“По-перше, у нас немає жодного сенсу, на відміну від росіян, які намагаються знищити цивільну інфраструктуру і просто примусити наш уряд до якихось перемовних умов, змушуючи страждати наше населення. У нас у цьому немає сенсу абсолютно, тому що наше головне завдання, оскільки ми обороняємося, — максимально знесилити військову машину противника. Тому ми здебільшого для таких ударів, про які потім стає відомо, використовуємо високоточну західну зброю, у якої дуже і дуже добре поставлена розвідка і дорозвідка, і контроль. Ми бачимо, коли застосовується HIMARS або інші системи, у нас хороші системи контролю, і ми бачимо, куди вона влучає, і це дуже точна зброя з мінімальним відхиленням, у межах того об’єкта, у який влучає. Якщо в нас є дані, що там командний пункт противника, ми чітко його фіксуємо, розносимо і об’єктивним контролем потім бачимо. І вони самі знімають відео, коли половину їхньої казарми знесло. Для нас дуже важливі ці високоточні снаряди, щоб знищувати ворога, щоб максимально його знекровити і зменшити його наступальні можливості”, — сказав він.