На Харківщині справжній «сюрприз» як і для українців, так і для ворога, адже ЗСУ зупинили ворожий наступ та почали потужно насипати противнику. До цього причетний і Байден зі Штатами

https://www.youtube.com/watch?v=B_-FI3fbALoУкраїнські захисники, що в даний момент охороняють кордони у Харківській області, зафіксували зменшення дефіциту снарядів після отримання військової допомоги від США, повідомляє Reuters.

Військові ЗСУ, що беруть участь у боях у північних районах Харківщини, відзначають збільшену інтенсивність боїв порівняно з операцією поблизу Бахмута у 2023 році, проте зазначають, що вдалося скоротити катастрофічний дефіцит снарядів.

Навідник гаубиці 92-ї окремої штурмової бригади Збройних сил України Павло розповідає, що раніше вони захищали Україну в районі Бахмута, а тепер їхній підрозділ був переміщений до Харківської області.

«Тут набагато «гаряче». Там у нас не було снарядів, а тут хоч снаряди є, їх почали завозити. Є чим працювати, є чим воювати», – додав військовослужбовець.

Командир артилерійського підрозділу бригади Віталій переконаний, що снаряди не закінчаться, адже всі розуміють важливість утримання оборони.

«Так, ми отримуватимемо боєприпаси, тому що ми протистоїмо великому і серйозному угрупованню ворога. Якщо ми зараз продемонструємо, що здатні у такій екстремальній ситуації зупинити широкомасштабний наступ ворога на Харків та Харківську область, то ворог не наважиться навіть думати про наступ на Київ, Чернігів, Суми чи Полтавщину», — сказав він.

 

Тим часом видання The New York Times пише, що цього місяця російські війська прорвали кордон між Росією та Україною і просунулися у напрямку Харкова. Військові аналітики кажуть, що Росії не вистачає військ для захоплення міста, але вона може просунутися на відстань артилерійського вогню, що спричинить ще більший потік біженців.

У той час як російські війська відвойовують землі, з яких вони були витіснені наприкінці 2022 року, українські військові прийняли стратегію ведення бойових дій з повільним відступом на більш укріплені позиції.

«Хоча навряд чи ця стратегія є ідеальною — а розповіді командирів і солдатів свідчать про те, що Україна реалізувала її з деякими помилками — тактика оборони з одночасним відступом невеликими кроками дозволяє слабшим силам завдати нападникам значних втрат. Ті, хто наступає, повинні штурмувати ряд за рядом позицій, просуваючись вперед, постійно прориваючи укриття і наражаючи себе на артилерійський обстріл», — пише видання.

Україна, відчуваючи недостатність військ та боєприпасів, вибірково використовує цю стратегію з необхідності, особливо після того, як російські війська захопили місто Авдіївку в лютому, повідомляє NYT.

«Тактика росіян радикально змінилася порівняно з 2022 роком», — сказав капітан Петро Левковський, начальник штабу батальйону оперативного призначення 13-ї української бригади. Тоді, за його словами, «вони прийшли колонами, йшли на Харків, тому що думали, що їх будуть чекати».

Наразі, за висловами військового, російські сили використовують тактику стрільби з артилерії на великі відстані з метою знищення всього навколишнього, після чого невеликими групами починають штурм, але у значній кількості та з різних напрямків.

«На генералів чекає гра в здогадки. Як далеко просунеться Росія, залежить від того, скільки солдатів виставлять обидві сторони. Для України цей розрахунок означає переміщення захисників з інших потенційних об’єктів атаки», — пише видання.

 

«Війна інтерактивна, — сказав у телефонному інтерв’ю Йохан Норберг, старший військовий аналітик Шведського агентства оборонних досліджень. «Те, що роблять чи не роблять українці, так само важливо, як і те, що роблять росіяни».

За його словами, захоплення Харкова потребуватиме від Росії «не кількох тисяч, а сотень тисяч» солдатів.

Російські війська наблизилися до центральної частини Вовчанська на Харківщині, повідомляє NYT. Зазначається, що заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха заявив, що українські війська втратили близько 40% міста.