Під час візиту до Сполучених Штатів, президент України Володимир Зеленський концентруватиме свою увагу на тому, що питання тимчасово окупованого Криму потребує не просто уваги, але і конкретних кроків.

Про це розповіла перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

“Тема Криму має багато різних вимірів, і тут про Крим лінійно не можна говорити. Дійсно, Крим потребує не просто уваги, але і конкретних кроків. Власне це те, на чому буде концентрувати свою увагу Президент під час свого візиту (до Сполучених Штатів)”, — зазначила Джапарова.

Зі слів першої заступниці міністра, США від самого початку виходу ініціативи “Кримської платформи” у публічний простір підтримували її не лише політично, але і практично.

Також, говорячи про візит Президента до Сполучених Штатів, Джапарова підтвердила, що безпекові питання, зокрема і триваюча мілітаризація Кримського півострова, також будуть у фокусі.

Влада України ініціювала створення міжнародного майданчика з деокупації Криму під назвою «Кримська платформа».

Вже 33 країни підтвердили участь в установчому саміті «Кримської платформи», запланованому на 23 серпня у Києві, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Сьогодні отримали ще одне підтвердження: +1 президент приїде до Києва на установчий саміт «Кримської платформи». Загальна кількість учасників зросла до 33. Міжнародна підтримка «Кримської платформи» зростає, і нові підтвердження неодмінно будуть», – написав міністр у Twitter 6 серпня.

Заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква повідомляв, що міжнародний саміт «Кримської платформи» відбудеться 23 серпня 2021 року – до 30-річної річниці Незалежності України.

Нагадаємо, Україна готується до російських провокацій та спроб дискредитувати Кримську платформу, про це повідомила заступниця глави МЗС Еміне Джапарова.

«Від Російської Федерації можна очікувати провокацій. Ми, власне, не живемо в ілюзії. Ми розуміємо, що Російська Федерація діє гібридними тактичними речами… Ми інформовані про деякі речі, які вони планують з точки зору дискредитації наших заходів» — зазначає Джапарова.

За словами заступниці міністра закордонних справ, Кримська платформа стане своєрідним тестом для партнерів України.

«З ким вони в питанні Криму? Чи з міжнародним правом та Україною, чи з агресією і Російською Федерацією. І так, ми розуміємо, що не кожна країна проходить цей тест», – пояснила Джапарова.

Бо мета РФ зупинити будь-який міжнародний діалог про окупований Крим, про події та порушення на окупованому півострові. Тому росіяни прагнуть, щоб на саміт Кримської платформи ніхто не приїхав і цей майданчик зазнав провалу.

Зазначимо, що Росія почала шантажувати інші країни і вимагати у них відмовитися від участі у саміті.