Президент Європейської ради сформулював п'ять рекомендацій українським політикам, виступаючи в Раді.

Дональд Туск застерігає українських політиків від надмірного протистояння на майбутніх виборах.

Своє звернення українською мовою він оголосив з трибуни парламенту на спеціальному засіданні з нагоди з п'ятої річниці Майдану.

"Не нанесіть один одному надмірної шкоди на найближчих виборах. Ваша історія, як і історія мого народу, демонструє, що внутрішні конфлікти в наших  країнах є найбільшим подарунком для третьої сторони. Також пам'ятайте, що ваші опоненти в Європі чекають будь-якого приводу, щоб зіпсувати нинішню солідарність між Брюсселем і Києвом. А різкий конфлікт між вами може виявитися саме таким приводом. Тому сперечайтеся в міру і залишайтеся єдині в справах, які мають важливе значення для України ", – сказав Туск.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Всього він сформулював п'ять рекомендацій українським політикам.

"Друга порада: обходьте стороною спокуси радикального націоналізму і популізму, так, як ви це робили досі. Якщо ми допустимо рецидиви шовінізму і в Європі, і в Україні, то ми неминуче дійдемо до конфліктів … Україна занадто велика, щоб для почуття величі для неї були потрібні "наркотики" популізму ", – підкреслив він.

Також голова Євроради порадив українським політикам не наслідувати негативний досвід європейських політиків, а брати лише позитивний.

 "В інтересах ваших громадян і Європи ви повинні захищати фундаментальні цінності. Саме за це загинули герої Революції гідності", – сказав Туск.

"Четверта порада: будуйте доброчесну державу. Чесність і прозорість потрібні не тому, що це вимога ЄС, а тому, що цього вимагають ваші громадяни. Не припиняйте позитивних змін, навіть якщо вони болючі для когось", – заявив він.

Як п'яте, Туск закликав повірити в молодь і нагадав, що п'ять років тому молоді українці здали іспит, а деякі заплатили найвищу ціну.

"Не припиняйте позитивних змін, навіть якщо вони хворобливі… За це гинули на Майдані!"