Командувач силами ВМС США в Європі адмірал Фогго назвав візит «проявом солідарності» з Україною після інциденту в Азовському морі

Американський есмінець «Дональд Кук» знову увійшов у Чорне море для проведення спільних навчань з Україною та іншими союзниками, оголосили в ВМС США.

Прибуття корабля в Чорне море, яке стане його другим візитом в цьому році, та відбудеться на тлі ескалації напруженості і насильства між підтримуваними Росією сепаратистами і українськими силами.

Український флот проводе навчання в очікуванні атаки у відкритому морі з боку Росії, особливо в районі українського порту Маріуполя, де Росія захопила і ув'язнила 24 моряка з трьох українських судів в кінці минулого року.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Як повідомив командувач силами ВМС США в Європі адмірал Джеймс Фогго, «Дональд Кук» зайде в порт Одеси.

«Весь цей епізод в Азовському морі був для мене дуже напруженим», – заявив адмірал Фогго в бесіді з журналістами на полях Мюнхенської конференції з безпеки на минулих вихідних.

В кінці листопада російські військові відкрили вогонь по українським військовим кораблям, які намагалися пройти через Керченську протоку – вузький водний шлях, що з'єднує Чорне море з Азовським. Українські моряки були заарештовані.

«Ми виявляємо та висловлюємо солідарність», – заявив Фогго, коментуючи перекидання «Дональда Кука» в регіон c військово-морської бази Рота в Іспанії.

Фогго засудив дії російської влади, які уклали до в'язниці 24 українських моряка за звинуваченнями в незаконному перетині російського кордону.

«Це постійно хвилює мене, – заявив Фогго журналістам. – Це українські моряки, офіцери і командувачі. Вони не злочинці, а їм пред'явлено звинувачення за кримінальним кодексом. Вони повинні отримати захист відповідно до Женевської конвенції, ось чому США і інші країни НАТО втручаються в ситуацію і вимагають звільнити їх негайно, але Росія як і раніше утримує їх. Це абсолютно неправильно, і це не та поведінка, яку можна очікувати від адекватної держави».

Спільні американо-українські навчання були заплановані в ході переговорів з ЄС про введення нових санкцій проти росіян, причетних до інциденту в Керченській протоці.