Сьогодні, 1 вересня, запланована перша офіційна зустріч двох глав держав Володимира Зеленського та Джо Байдена.

Президент США Джо Байден в середу прийме президента України Володимира Зеленського, повідомила прес-служба Білого дому.

У повідомленні говориться, що Байден має намір підтвердити “незмінну підтримку” Вашингтоном суверенітету і територіальної цілісності України в умовах “продовження Росією агресії в Криму і Донбасі”.

“Перенесення зустрічі Зеленського і Байдена з 31 серпня на 1 вересня офісом президента підтверджується. Це пов’язано з проханням США. 31 серпня минає ультиматум “Талібану”. І американська сторона попросила перенести наш візит на один день”, – повідомив раніше прес-секретар Зеленського Сергій Никифоров.

Він додав, що “українська сторона з абсолютним розумінням відноситься до прохання американської сторони”.

“Ми наших партнерів підтримуємо. Ми розумінням, що питання безпеки завжди на першому місці. Тому ми згодою відповіли на прохання США про перенесення на один день”, – сказав прес-секретар президента.

 

Окрім того, Володомир Зеленський додав:

 

“У нас буде не просто питання-відповідь. У нас буде серйозна зустріч, декілька буде секторів нашої розмови. Складно сказати, з якого сами питання почати. Багато речей на які хочеться отримати не відповідь, а отримати бачення. Тим більше, що питання не в тому, що запитує Україна і що відповідає Америка. Мені здається, що у кожної сторони є питання і відповіді”, — заявив Зеленський і додав, що планує почати зустріч з обговорення питань Криму і Донбасу.

Окрім того, за словами Зеленського, на зустрічі з Байденом буде підійматися тема інвестицій.

“Ми подякуємо президенту США за підтримку, вона відчувається в розбудові енергетичної системи України”, – додав він.

Також на зустрічі лідери України та США обговорять питання газопроводу “Північний потіку-2”.

“У нас є болюче питання “Північний потік-2”. Якщо він буде добудований, а всі говорять, що він буде добудований, то ми поборемося з тим, як він буде працювати. У разі працюючого “Північного потоку-2″, ми хотіли б домовитися про конкретні речі й гарантії з боку США”, — зазначив Зеленський і підкреслив, що має на увазі введення нових санкцій проти РФ.