Президент Франції Емманюель Макрон висловив можливість відправлення військ в Україну у разі прориву російських окупантів до Києва чи Одеси. Про це повідомив представник комуністичної партії Фаб’єн Руссель, якого цитує видання L’Independant. У той же час представник ультраправої партії “Національне об’єднання” Джордан Барделла стверджує, що “немає жодних обмежень та червоних ліній”.

Координатор партії “Нескорена Франція” Мануель Бомпар розповів, що “приїхав на зустріч занепокоєним і поїхав ще більш занепокоєним”. Руссель додав, що Макрон показував парламентарям карти можливих напрямків ударів росіян в Україні.

“Макрон згадав сценарій, який може ініціювати інтервенцію: просування фронту у бік Одеси або у бік Києва”, – зазначив політик.

Своєю чергою, депутат Бертран Панше розповів, що Макрон “дуже серйозно говорив про необхідність швидкої мобілізації додаткових ресурсів для боротьби з російською загрозою в Україні”. 

Нагадаємо, минулого тижня Макрон заявив про теоретичну можливість відправки західних армій в Україну. Після цього європейські країни одна за одною на офіційному рівні наголосили, що відправка військ в Україну не розглядається.

Так, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт не бажає надсилати Києву зброю чи війська і що його позиція з цього приводу є “твердою”. Канцлер Німеччини Олаф Шольц пішов трохи далі і заявив, що в Україні не буде не лише німецький військ, а взагалі жодного європейського солдата чи солдата НАТО.

“Ще раз у дуже гарній дискусії було обговорено, що те, про що ми домовилися з самого початку між собою, також стосується майбутнього – а саме те, що на українській землі не буде жодних сухопутних військ, жодних солдатів, яких туди могли б відправити країни Європи, або країни НАТО”, – сказав він.

Однак представники деяких країн все ж побачили певний сенс в словах Макрона. Наприклад, голова МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що ініціатива Макрона “варта уваги”, адже в Україні “вирішується доля Європи”.

The Hill писав, що своєю заявою про можливість відправки військ в Україну президент Франції Еммануель Макрон, ймовірно, припустився дипломатичної помилки. Але зрештою ця помилка пішла на користь і йому, і Україні.

Москва гнівно відреагувала на висловлювання Макрона, попередивши, що розгортання західних військ в Україні неминуче призведе до конфлікту між Росією і НАТО. 

“У цьому випадку треба говорити не про ймовірність, а про неминучість прямої війни з НАТО. Ось так і оцінюємо”, – сказав Пєсков журналістам, відповідаючи на запитання, які є ризики ескалації та прямого конфлікту з НАТО в разі появи військових Альянсу на території України.

Пєсков зазначив, що обговорення західними країнами можливості направлення своїх військових в Україну – це новий елемент.

“Ми звернули увагу на те, що тема відправлення військових на Україну дійсно обговорювалася, ми також зафіксували, що дуже багата палітра думок з цього приводу, дійсно консенсусу немає”, – заявив Пєсков.

Він також сказав, що Москві добре відома позиція президента Франції Макрона “щодо необхідності завдання Росії стратегічної поразки”.

Тим часом міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає, що варто припинити дискусії про можливість відправлення іноземних військ в Україну. Про це він сказав на пресконференції у Гельсінкі, повідомляє Tagesschau.

“Ніхто насправді не хоче вводити війська в Україну, зараз триває дискусія про це, тому ми повинні припинити її на цьому етапі”, – зазначив Пісторіус.

Його фінський колега Антті Хяккянен заявив, що наразі “ніхто не підтримує ідею відправки військ” в Україну.

“Але всі схвалюють велику підтримку у вигляді зброї, боєприпасів і грошей, і це те, на чому ми маємо зосередитися зараз”, – додав Хяккянен.