Схоже, вже наступного року ми почуємо про остаточний кінець війни. Ворог навряд чи зможе продовжувати війну проти України ще протягом 2 років. Однак згідно інформації, що надійшла від спецслужб Литви, російські окупаційні сили на даний момент мають істотні резерви, що забезпечують їм можливість проводити активні воєнні операції на українській території з інтенсивністю, принаймні, ще протягом двох років. Таку думку поділяє і військовий аналітик, полковник ЗСУ Петро Черник.

Його переконання підкріплене статистичними даними, які вказують на значну кількість знищеної російської військової техніки протягом двох років повномасштабного вторгнення.

“Давайте розберемо це на танках. Ми знищили більш ніж 6600 танків, плюс-мінус. На старті Російська Федерація мала штатних машин у себе в обоймі 3400… Однак відкриті джерела стверджують, що на складах є різної бронетехніки від 12 до 15 тисяч, а є джерела, які кажуть і про всі 20 тисяч… Давайте візьмемо 15 тисяч… ділимо її на 3. Чому на 3? Тому що не можуть вони будувати нових машин, братимуть 3 старі і з них робити 1 нормальну повноцінну… Маємо 5 тисяч. У нас уже зайшов третій рік: ми знищили 6 тисяч. Розуміємо, що плюс-мінус до 2 років за бронетехнікою в них є запас”, – пояснив експерт в ексклюзивному інтерв’ю українському ЗМІ.

Він відзначає, що аналогічна ситуація і з російською артилерією. За його словами, Сили оборони України змогли знищити 50% російського потенціалу в цьому виді озброєння.

“Понад 10 тисяч стволів ми винищили. 5,5 тисячі – це був їхній штатний боєкомплект на початок цієї війни… Ще до 10 тисяч усього в них на складах є. Отже, орієнтовно за 2 роки війни ми 50% їхнього потенціалу знищили, але ще 50% залишається. Так і обчисляємо, що в цій частині в них такий запас міцності”, – підрахував експерт.
За висновками Петра Черника, втрати особового складу російської армії, враховуючи період повномасштабного вторгнення, свідчать про наявність достатньо мобілізаційних ресурсів у Росії, що дозволить продовжити активні бойові операції російських окупантів, принаймні, ще на протязі двох років.

Нагадаємо, військовий оглядач Олександр Коваленко також вважає, що на старих запасах держава-агресорка може підтримувати інтенсивність бойових дій не більш, ніж два роки.

“У них зараз уже є цей дефіцит, він уже спостерігається, а тоді це буде гострий критичний дефіцит із забезпечення військ технікою. Коли війська не будуть забезпечені технікою, це буде зовсім інший рівень інтенсивності бойових дій. Приблизно до двох років вони мають можливість такого відновлення за рахунок своїх складів та центрів зберігання. Потім може початися зниження інтенсивності бойових дій та можливостей ведення війни”, – спрогнозував він.

Олександр Коваленко також додає, що в Росії немає повноцінного серійного виробництва танків, більшість “нових” бронемашин в окупаційній армії — це ті, які пройшли відновлення та модернізацію.

За його словами, перед початком повномасштабного вторгнення у 2019 році російська армія отримала 434 танки (217 Т-72 і стільки ж Т-80). При цьому жодного танка модифікації Т-90 не поставлялося.

“Зверну увагу на дві дуже важливі обставини у цих рекордних показниках. Серед переданих танків були в основному модернізовані машини з числа знятих зі зберігання або діючих, які умовно називали у звітності “новими”. На особливу увагу заслуговували машини, виведені зі зберігання і передані у війська після ремонту навіть без модернізації”, – зауважив експерт.

У наступні роки кількість переданих російській армії танків була значно меншою.

“У піковий 2019 рік російський ВПК видавав близько 36 танків на місяць, причому не нових, а знятих із консервації, у кращому разі модернізованих”, – відзначив Олег Коваленко.