Повідомлення про можливість відстрочки є складовою частиною оновлення інформації в ТЦК і СП. Існують ситуації, коли, навіть у випадку наявності підстав, громадяни виявляють свою готовність захищати Батьківщину. Таким чином, право на відстрочку є законним, проте важливо його ефективно використовувати. Про це наголосила юристка Діана Тернова в своєму коментарі для українського ЗМІ.

За її словами, спершу потрібно написати заяву на оформлення відстрочки. До цього потрібно підходити відповідально, обґрунтовано, коротко викласти обставини та з посиланням на Закон України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та попросити надати відстрочку. Потім треба додати необхідні документи, пройти ВЛК та чекати на відповідь стосовно надання відстрочки.

Правозахисниця радить: найперше написати обґрунтовану заяву; далі зібрати та завірити нотаріально всі необхідні документи, які підтверджують право на отримання відстрочки; наступний крок – зареєструвати заяву з документами в ТЦК та СП; не проходити ВЛК, поки не зареєструєте заяву з документами.

“Зверніть увагу, що отримати відстрочку можна тільки на підставі військово-облікового документа. Такими документами зараз є військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. Тобто, скажімо, якщо вам вже 36 років, а ви досі маєте приписне або стару довідку з військкомату, то поки не оновите цей документ, ви не зможете отримати відстрочку”, – наголошує вона.

У випадку відмови у наданні відстрочки обов’язково має бути зазначена причина. Як зазначає Тернова, якщо ви не погоджуєтесь з такою відмовою, ви маєте право оскаржити це рішення в судовому порядку.