Російські окупанти безрезультативно намагаються оволодіти Авдіївським териконом. Ворог не припиняє штурмових дій, але зазнає значних втрат від ЗСУ.

Про це розповів офіцер “Легіону Свободи”, майор МВС Максим Морозов в етері одного з українських медіа.

«На північному напрямку ситуація критична. Ворог не припиняє штурмових дій, атакує, оперативно змінюючи живу піхоту, яка в нього тут гине. Вони безрезультатно намагаються оволодіти Авдіївським териконом, зробити з нього плацдарм для наступу на коксохім, на село Бердичі. Там вони стикаються з залізною дорогою», — повідомив Морозов.

Він розповів про успіхи ЗСУ на цьому напрямку.

«Завдяки ЗСУ ворог утилізується, їхня техніка знищується. Розширення сірої зони, яку окупанти намагаються подати за успіх, насправді не є досягненням якогось результату. Це лише, скажімо, розширення поля бою «, — зазначив майор МВС.

За його словами, через це розширення сірої зони окупанти втрачають величезну кількість живої сили і техніки.

«Вони не можуть там укріпитися. Тому казати про якісь успіхи окупантів не варто. Я завжди намагаюсь максимально оцінювати дії ворога, бо ворога недооцінювати не можна. Можу сказати, що у них надзвичайно великі втрати і успіхів практично немає. Це такі нейтральні результати, які будь яка сторона може видати за свій успіх», — резюмував Морозов.

Окупаційні підрозділи перегруповуються на Авдіївському напрямку у зв’язку зі значними втратами.

Попри значні втрати окупанти не полишають спроб оточити Авдіївку. Туди кидають все більше бронетехніки з півдня від міста.

Про це розповів речник Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун в ефірі телемарафону.

«Ворог не полишає спроб оточити Авдіївку, активно застосовує авіацію. Також не полишає спроб кидати з півдня від міста механізовані колони з великою кількістю бронетехніки. Ворог зазнав відчутних втрат», — каже він.

Загалом на Таврійському напрямку противник завдав за добу 16 авіаударів. Більшість з них на Донеччині. Використовував зокрема гелікоптери та літаки Су-25. Були зафіксовані скиди керованих авіабомб. За словами речника Сил оборони Таврійського напрямку, вночі авіація противника не так активно працює через погодні умови.

«Наші воїни стійко тримають оборону в районах Авдіївки, Степового, Тоненького. На цьому напрямку наші воїни відбили 15 атак ворога», — наголосив Олександр Штупун.

За словами військового експерта Сергія Грабського, інтенсивність штурмів окупаційної російської армії поблизу Авдіївки на Донеччині трохи знизилася. Втім, окупанти перекидають туди новий контингент і ведуть штурмові дії. Українські захисники стримують ворога.

Начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш каже, що окупанти намагаються тиснути в напрямку Бердичів, до траси. Він також додав, що окупанти намагаються продовжувати атакувати Авдіївський напрямок. Російські війська тиснуть у напрямку Бердичів, у бік до траси, проте залізниця не дає їм цього зробити. Якби авдіївський терикон був під контролем окупантів, то заїхати до міста було б неможливо.

Однак за словами Олександра Штупуна, погіршення погодних умов ускладнило наступальні дії російської армії в районі Авдіївки.

За його словами, стримувати ворога в умовах дощової погоди українським воїнам дещо легше, тож саме під Авдіївкою російська армія тепер має “деякі проблеми”.

“Коли дощ – не можна в повному обсязі застосовувати всі БПЛА, які є в наявності. Це також шкодить певному прицілюванню тих же, скажімо, штурмових вертольотів… не так точно ворог б’є», — зазначив речник ЗСУ.

Нагадаємо, російська окупаційна армія не припиняє спроб штурмувати Авдіївку Донецької області з південного та північного напрямків, намагаючись оточити місто. Поза тим ЗСУ відбивають всі атаки росіян.