Блінкен каже, що завдання Білого дому зараз – щоб українська держава отримала все необхідне для того, щоб витіснити окупантів зі своїх територій.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що саме влада України повинна вирішувати, чи переносити їм бойові дії на територію Росії. З такою заявою він виступив у Сенаті, повідомляє канал CNBC.

“Окреме питання полягає в тому, чи повинні українці здійснювати дії, які виходять за межі їхніх кордонів. Мій власний погляд полягає в тому, що їм життєво важливо робити все необхідне для захисту від російської агресії. І вибір тактики в такому випадку – це їх власне рішення”, – заявив держсекретар США

Нагадаємо, міністр збройних сил Великої Британії заявив, що українські війська мають право атакувати військові об’єкти на російській території, використовуючи західну зброю.

Джеймс Гіппі сказав, що удари з метою зриву постачання є “цілком легітимними” в умовах війни. Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров раніше звинуватив НАТО у тому, що альянс веде “проксі-війну” з Росією, і застеріг, що зброя, яку Захід постачає Україні, буде справедливою мішенню для Росії. Велика Британія оголосила, що передасть Україні невелику кількість зенітних установок. Зокрема, за словами мінстра оборони, Британія за можливості зможе купувати і постачати протикорабельні ракети.

“Надзвичайно важливо, щоб зерно, яке впливає на нас усіх, на ціни на продукти, вийшли з України. Вона не може контролювати Чорне море. Воно вже не їхнє. Тому важливо слідкувати за тим, щоб російські кораблі не використовуються для бомбардування міста”, – наголосив він.

Крім того, Велика Британія передасть Україні бронетранспортери Stormer. Машини оснащені пусковими установками для зенітних ракет Starstreak. Бронетранспортери мають покращені протиповітряні можливості ближньої дії як вдень, так і вночі. Міністр Бен Воллес нагадав, що ракети Starstreak вже використовувалися в Україні протягом останніх трьох тижнів.

Міністр також оцінив поточну ситуацію на фронті. За його словами, чверть російських сил, направлених в Україну, нині не боєздатні, а опір українців надихає весь світ. Проте наступні три тижні війни будуть критичними, адже російські окупанти намагатимуться окупувати Донбас і з’єднатися з Кримом, наголошує Воллес. Тому Британія та союзники мають забезпечити Україну необхідним озброєнням.

“Наступні три тижні є ключовими. Україні потрібно більше артилерії та боєприпасів великої дальності, а також калібрів як російського типу, так і НАТО. Вони також потребують протикорабельних ракет для протидії російським кораблям, які можуть бомбардувати українські міста. Тому за можливості Велика Британія намагатиметься забезпечити постачання цієї зброї”, – наголосив міністр оборони Британії.