Акціонером державного концерну “Укроборонпром” має стати Міністерство оборони України. При цьому підприємство чекає серйозна оптимізація.

Про це заявив в інтерв’ю “Радіо Свобода” секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Данилюк.

“Зараз акціонером є Кабінет Міністрів. Моя позиція, що Кабмін не може бути акціонером, якесь одне з міністерств повинно бути акціонером. Міністерство оборони – це оптимальний варіант, який ми проговорили. Цей варіант також і забезпечує відповідний зв’язок з Президентом “, – підкреслив Данилюк.

Секретар РНБО додав, що концерн можуть перетворити в холдинг.

“Коли ми говоримо про реформу” Укроборонпрому “, ми повинні розуміти, що він повинен бути конкурентом як всередині країни для приватних гравців, так і на зовнішніх ринках. І не тільки конкурентоспроможним, а й надійним … Найправильніша модель – перетворити це в холдинг, де чітко продумана система управління: є наглядова рада, чіткі процедури – як призначається керівництво, як оцінюється його робота, аудит, закупівлі. Тобто все це повинно бути, як в нормальному бізнесі, побудовано за чіткими правилами. Саме таку трансформацію ми зараз і хочемо робити”, – пояснив Данилюк.

Він уточнив, що новий керівник “Укроборонпрому” Айварас Абромавічус зараз формує нову команду.