Ми вже повідомляли, що в ніч з 13 на 14 липня в Києві на вулиці Йорданській був убитий полковник СБУ, слідчий з особливо важливих справ Роман Закладний.

В свою чергу, за даними джерел Цензор.НЕТ, сьогодні судово-медична експертиза підтвердила – це був навмисний злочин.

“Дуже тривожний сигнал, злочин, на який має бути максимальна реакція керівництва держави, концентрація зусиль всіх правоохоронних органів, найвищий контроль”, – наголосив Бутусов.

Зазначимо, Співробітник Служби безпеки України Роман Закладний, тіло якого виявили в ніч на 15 липня в Оболонському районі Києва, був слідчим у справі щодо підбурювання до державної зради, яку спецпризначенці розслідували із травня 2018 року. Як пишуть ЗМІ цю справу виокремили з іншого кримінального провадження, в межах якого визнали винним у держзраді колишнього перекладача експрем’єр-міністра Володимира Гройсмана Станіслава Єжова.

Як ідеться в реєстрі, слідчий Роман Закладний у червні поточного року в справі щодо підбурювання до державної зради звернувся до суду із двома клопотаннями про дозвіл на затримання та тримання під вартою громадянина Російської Федерації. Втім, 24 червня Шевченківський районний суд Києва залишив ці клопотання без задоволення, оскільки прокурор попросив повернути їх на доопрацювання.

Судячи з інформації із судового реєстру, справу про підбурювання до державної зради виділили з іншого кримінального провадження від 9 січня 2018 року. В межах цього провадження Голосіївський районний суд Києва у серпні минулого року засудив колишнього перекладача експрем’єр-міністра Володимира Гройсмана Станіслава Єжова до трьох років ув’язнення. Єжов уклав зі слідством угоду про визнання винуватості. І вийшов на волю за «законом Савченко».

Як повідомляло видання «Новое время», СБУ затримала Єжова за звинуваченням у державній зраді в 2017 році. За даними Служби безпеки, він був інформатором ГРУ Генштабу РФ. Єжова було видано Росії в рамках обміну утримуваних осіб у форматі «35 на 35» у вересні минулого року.

Зауважимо, що полковник Роман Закладний, якого знайшли мертвим, працював старшим слідчим в особливо важливих справах Головного слідчого управління СБУ. Правоохоронці почали розслідування за статтею 115 (умисне вбивство) ККУ.