Здається, що у Росії зовсім закінчились адекватні способи ведення війни, тому на Херсонщині доведеться демонструвати черговий жест доброї волі та тікати навіть не до Криму, а відразу в РФ.

У Кринках окупанти спробували пройти пішки до позицій Сил оборони через обмеження на використання бронетехніки.

Про це повідомила начальниця Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк у телемарафоні. Вона зазначила, що на лівому березі Дніпра Сили оборони продовжують утримувати плацдарм, ведуть бойові дії для розширення та закріплення на позиціях.

За її словами, російські війська настійно продовжують діяти до так званих виборів президента Росії — намагаються тиснути на наші позиції і проводять штурмові операції.

 «Але всі ці намагання безрезультатні. Вони продовжують економити бронетехніку. В них діє командирське ембарго, тобто заборона використовувати бронетехніку в штурмових діях», — зазначає Гуменюк.

Також вона повідомила, що за останню добу російські окупанти здійснили чотири спроби «пішки» відділення з різних напрямків, щоб дістатися до українських позицій.

 «Шляхом стрілецьких боїв намагалися вибивати нас звідти», — сказала начальниця Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України.

Вона зауважила, що через значні втрати від російського літакопаду останніми днями, окупанти тепер обмежені у можливості використовувати керовані авіабомби.

Через шість місяців після перетину Дніпра та захоплення плацдарму в селі Кринки на лівому березі, українська морська піхота, зокрема 35-та бригада, не лише утримує свої позиції, але й поступово висувається до сусіднього поселення Козачі Лагері.

За інформацією Forbes, на окупованому березі ведеться боротьба за кожний будинок та вулицю. Часто перевагу має сторона, яка контролює більше дронів та повітряних зон над певними територіями. Це одна з причин, чому ЗСУ досягли найбільших успіхів у Кринках та навколо них відразу після припинення дії ворожих безпілотників.

 «Дрони-бомбардувальники нашої групи не тільки бомбардують вночі… але й, навіть здебільшого, забезпечують матеріально-технічне забезпечення: скидають боєприпаси, їжу та воду, медичне забезпечення тощо», – написав український оператор безпілотника з позивним «Kriegsforscher».

За висловами журналістів, технології відіграють ключову роль у цьому конфлікті. У минулу осінь саме українські засоби радіоелектронної боротьби, обладнані потужними системами радіоперешкод, підготували місце бойових дій у Кринках за кілька тижнів до того, як перші морські піхотинці перетнули Дніпро. Сили оборони збили достатню кількість російських безпілотників, щоб морська піхота могла переправитися через річку та встановити свою позицію.

У той же час власні системи перешкод росіян не працюють настільки ефективно. У результаті українські безпілотники мають більшу свободу руху навколо Кринок. Українські безпілотники-розвідники цілодобово ведуть спостереження за окупантами на південь від села — моторизованою дивізією, повітряно-десантною дивізією, двома бригадами морської піхоти та механізованою бригадою.

Вночі українські безпілотники «Баба Яга» атакують російські збірні пункти та мінами блокують дороги, а вдень наші безпілотники першими реагують на спроби ворога штурмувати позиції.

За повідомленням Інституту вивчення війни з посиланням на українські та російські джерела, бойові дії продовжуються у Кринках. За інформацією від російських джерел, українські сили зберігають обмежену присутність у цьому районі.

Один мілблогер твердив, що Сили оборони також проводили атаки на південний захід від Кринок у районі Піщанівки-Підстепного з метою відволікти російські війська від Кринок. Це було зроблено, оскільки українські війська зосередили додаткові резерви у цьому районі.