За даними Служби безпеки України, 15 років ув’язнення отримав спільник знищеного агента Кремля  Киви, який здійснював розвідку на протиповітряні оборонні комплекси на Дніпропетровщині.

Завдяки доказовій базі Служби безпеки України ще один російський агент, що діяв на Дніпропетровщині, отримав реальний термін ув’язнення.

Зловмисник входив до найближчого оточення зрадника Іллі Киви, якого наприкінці 2023 року ліквідували в Росії, де він переховувався від правосуддя.

Також засуджений очолював у Дніпрі громадське об’єднання, яке перебувало під контролем забороненої партії ОПЗЖ.

Ворожий агент залишився у Дніпрі після початку повномасштабного вторгнення РФ для здійснення підривної діяльності на користь окупантів.

За даними слідства, зловмисник намагався виявити та передавати агресору локації української протиповітряної оборонної системи поблизу обласного центру.

Співробітники Служби безпеки України затримали ворожого пособника під час спецоперації на території регіону восени 2022 року.

На підставі матеріалів Служби безпеки суд призначив йому 15 років ув’язнення.

Під час розслідування встановлено, що засудженим є місцевий житель, ідеологічний прихильник рашизму, який у 2014 році познайомився з Кивою.

Після 24 лютого 2022 року чоловік перейшов на прямий зв’язок з представником російської розвідки. Для комунікації використовували анонімні чати у популярному месенджері.

На підставі накопичених доказів суд визнав винним зловмисника за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, скоєна в умовах воєнного стану).