Президент України Володимир Зеленський закликав українців відмовитися від відвідування Білорусі в зв’язку з нестабільною ситуацією в цій країні.

Як повідомив він журналістам під час візиту до Борисполя, за останньою інформацією, в Білорусі затримано трьох українців.

“Ми бачимо, що там складна, нестабільна, серйозна ситуація. І через ті випадки, що наші люди були затримані там, я б радив українцям утриматися від поїздок до Білорусі”, – сказав Зеленський.

Він запевнив, що МЗС робить все можливе, щоб повернути затриманих громадян України.

“Зараз ведуться переговори, ми просимо наполегливо, щоб нам повернули наших громадян”, – зазначив президент.

У той же час, українська сторона звернулася до Білорусі з вимогою якомога швидше звільнити незаконно затриманих в Мінську українських правозахисників і журналістів Костянтина Рєуцького і Євгенія Васильєва.

Про це заявив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак. За його словами, Реуцький і Васильєв були затримані білоруськими правоохоронцями без будь-яких законних підстав, передає прес-служба Офісу президента.

Єрмак зазначив: затримані не порушували законів Білорусі, не брали участі в масових акціях, не мали при собі заборонених предметів або матеріалів.

“Правозахисники відвідували Білорусь виключно для отримання достовірної інформації про те, що там відбувається, і для коментування останніх подій в Мінську для українських засобів масової інформації. Свобода слова і свобода вільного пересування – базові демократичні принципи, які поважаються в усьому світі. Їх порушення неприпустимо” , – сказав Єрмак.

Керівник Офісу президента зазначив, що МЗС України через українське дипломатичне представництво активно працює для якнайшвидшого встановлення і звільнення всіх українських громадян, затриманих під час останніх подій. Він також зазначив, що Україна надзвичайно цінує добросусідські відносини з Республікою Білорусь.

“Ми набагато більше, ніж просто сусіди, – ми завжди були хорошими друзями і партнерами”, – зауважив Єрмак.