Вчора в першому читанні проголосували новий скандальний законопроєкт про мобілізацію. Його знову не можна вважати справедливим і підняв нову хвилю гулу незадоволення, бо воювати мають йти і прокурори і судді і депутати, а це не передбачено.

Про це заявив і народний депутат Сергій Нагорняк.

На його думку, люди мають побачити, що захищати країну треба всім — від найвищих чиновників до сільських голів та селищних депутатів.

«В тому числі, мова про пенсіонерів з-поміж силовиків, які вміють поводитись зі зброєю і зазвичай рано йшли на пенсію. Прокурори, судді, народні депутати», — заявив він.

Депутат підкреслив необхідність того, щоб народні обранці також демонстрували приклад та показували, що мобілізація починається не знизу, а зверху. Він зауважив, що всі категорії населення мають бути мобілізовані, і немає захищених каст.

«Тільки в такому випадку мобілізація може спрацювати. У людей є шалений запит на справедливість, і влада повинна його забезпечити. Також є інший важливий момент — висока фінансова мотивація для новобранців, які приймуть для себе рішення добровільно йти до ТЦК і захищати Україну», — пояснив Нагорняк.

Він також зауважив, що родичі військових, які два роки перебувають на фронті, бажають зрозуміти, коли їх близькі повернуться додому.

«Цих людей дратує, що сусід, який живе поруч і є здоровим чоловіком, не йде на фронт. В той час як її чоловік/брат/син воює, і кінця цьому не видно. Перше, що потрібно вирішити цим законопроектом про мобілізацію, це питання демобілізації. Друге — власне мобілізації. Сьогодні ми вже не бачимо біля військкоматів черг з мотивованих людей, які готові йти захищати Україну», — зазначив Нагорняк.