Новина про швидкі постачання Україні бронетехніки НАТО прояснила плани Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Київ готує ударний кулак для розгрому окупанта.

Про це розповів російський історик, політик, політемігрант Дмитро Чернишевський у своєму відеоблозі на YouTube.

Він звернув увагу на те, що Залужний дотримується обережної та продуманої лінії у війні з Росією. Він не дозволяє успіхам засліпити себе, не кидається стрімголов. Наприклад, після трьох великих битв під Ізюмом, Лиманом та Херсоном він завжди давав наказ зупинятися та закріплювати успіх.

“Залужний показав себе як командир обережний і проникливий, який вміє нав’язувати ворогові свою волю, вміє вигравати битви… Що ще важливіше, він не заривається, вміє стратегічно прораховувати перемогу”, – розповів Чернишевський.

Наразі, зазначив історик, на фронті утворилася якась оперативна пауза. Наставати масштабно не намагаються ні українці, ні росіяни. ЗС РФ зараз займаються облаштуванням ліній оборони одразу на трьох дільницях: у напрямку Мелітополя, біля Кремінної, а також в анексованому Криму.

Про що це говорить? Увага російського командування кидається, вони чекають, де вдарить українська армія. Вони знають, що 8 українських бригад вивільнилися під Херсоном і очікують на удар. А Україна цього удару не завдає… Російське командування не може вгадати, де вдарять ЗСУ… Воно розподіляє увагу та сили… Оперативна пауза дуже характерна. Російське командування боїться наступати, не може наступати, вважає за краще спочатку зустріти удар українців, але не розуміє, де його буде завдано», – розповів російський політик.

Він вважає, що командир окупаційної армії РФ Сергій Суровікін насправді не готує великого контрнаступу. «Видно, що готується до оборони… Як у 43-му стати у примусову оборону під Курськом, зустріти удар та перейти у контрнаступ», – розповів Чернишевський.

ЗСУ ж, за його словами, чекають на постачання тієї самої НАТОвської бронетехніки. І це страшний сон для агресора. «Україна, відтягуючи наступ, (…) виграє час для того, щоб приїхали західні поставки: бронетехніка, снаряди. Україна нагромаджує ресурси. І загроза цього кулака, який з кожним днем стає все сильнішим, нависає над російськими позиціями. А що з російської сторони? Звідти їдуть на фронт Т-34. Що здавалося неможливим ще півроку тому, з чого сміялися… Докотилися! Російська армія слабшає, а українська посилюється… Головнокомандувач ЗСУ методично готується, збільшуючи свою перевагу до завдання вирішального удару. Наступна битва буде вирішальною, після неї результат війни буде реально вирішений… Буде зламано хребет фашистської агресії, і Україна піде до звільнення своєї землі. Це ми зараз і бачимо», – наголосив російський історик.

Він вважає перемогу України у цій війні неминучою. «До кінця літа перевага України буде настільки великою, що вони увійдуть до Криму. І тоді війна реально може закінчитись», – констатував Чернишевський.
Раніше вже повідомлялось, Збройні сили України готують контрнаступ і перебувають на етапі накопичення ресурсів і нової західної зброї.

Про це розповів військовий експерт Олександр Мусієнко під час всеукраїнського телемарафону.
“Ні для кого не секрет, що підготовка до контрнаступальних дій іде, мету деокупації української території ніхто не відміняв. Зараз ми на етапі, який передує наступальному або контрнаступальному – це накопичення ресурсів для цього важливого етапу за допомоги наших партнерів, які нам передають зброю”, – зазначив Мусієнко.

За його словами, на сьогодні проведення контрнаступального етапу великою мірою залежить “зокрема від швидкості ухвалення рішень і передачі нам зброї від наших партнерів”.

“Рішення є, тепер справа за передачею. Більше того, я допускаю, що це не фінальні рішення, “Бредлі” не обмежаться, буде більше бронетехніки і танків. Думаю, що ми після 20 січня, наступного засідання в форматі “Рамштайн”, про це почуємо”, – додав експерт.