Влада Фінляндії розгляне можливість передання танків Leopard Україні для захисту від російської агресії, якщо таке рішення одночасно ухвалить кілька країн. Про це пише фінське видання Yle.

 

За його даними, фінська армія використовує танки такого типу, але офіційне Гельсінкі ще не ухвалювало жодних рішень. Однак, якщо з’явиться група з кількох країн, яка підтримуватиме передання бойових машин, Фінляндія розгляне можливість участі, зазначено у статті.

“Політичне керівництво Фінляндії чекає на рішення від Німеччини та інших великих країн. Фінляндія не збирається першою ухвалювати рішення про такі постачання”, – сказало джерело.

Видання нагадує, що канцлер Німеччини Олаф Шольц напередодні заявив про те, що Німеччина “не працює сама”, але готова приєднатися до колективного рішення країн проукраїнської коаліції передати бойові танки.

Автори статті зазначають, що фіни зможуть передати Києву “невелику” кількість танків, бо вони потрібні їм для власної оборони. Міністр закордонних справ Пекка Гаавісто заявив в інтерв’ю Yle 8 січня, що найдоцільнішим буде постачання з країн, які мають великий запас танків Leopard і можливість їх ремонтувати.