Президент Франції Еммануель Макрон і президент України Володимир Зеленський провели телефонну розмову.

Про це йдеться у повідомленні Єлисейського палацу.

Президенти обговорили ситуацію навколо Запорізької АЕС, яка залишається дуже тривожною.

“Вони висловили підтримку діяльності Міжнародного агентства з атомної енергії. Обидва президенти поділяють однакову вимогу щодо виведення російських військ із цього району для гарантування безпеки ядерних установок” – йдеться у повідомленні.

Макрон також розпитав Зеленського про розвиток ситуації на полі бою та про потреби України, у задоволенні яких Франція могла б сприяти, повідомили в Єлисейському палаці.

Нагадаємо, керівник Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі закликав негайно припинити обстріли в районі окупованої Запорізької АЕС і створити “зону безпеки” довкола неї, наголошуючи, що перебої з електропостачанням станції підвищують загрозу аварії.

Гроссі повідомляє, що дізнався від членів місії МАГАТЕ, які все ще залишаються на станції, про те, як Енергодар минулої ночі через обстріли опинився повністю знеструмленим, а з наростаючою інтенсивністю обстрілів малоймовірно, що його вдасться відновити надовго.

“МАГАТЕ розуміє, що оператор, не маючи впевненості у тому, що зовнішнє живлення буде відновлене, розглядає зупинку єдиного працюючого реактора. Тоді уся станція буде повністю залежати від дизельних генераторів у тому, щоб підтримувати життєво важливі функції для ядерної безпеки… Оператор не зможе перезапустити реактори, доки зовнішнє енергопостачання не буде надійно відновлене”, – зауважує Гроссі.

Він також наголошує, що з усе важчими побутовими умовами, які складаються для мешканців Енергодара, є ризик того, що на станції почне не вистачати співробітників, які критично необхідні для її безпечного функціонування.