Українські захисники на півдні успішно знищують російські літаки, які завдають ударів по позиціях ЗСУ та мирних населених пунктах.

Про це на брифінгу в медіацентрі Україна заявила начальник об’єднаного координаційного прес-центру сил оборони півдня Наталія Гуменюк.

За її словами, за попередні два тижні ЗСУ збили два літаки і два вертольоти армії РФ:

“Почали новий тиждень, почали новий відлік”.

Також, за її словами, російське військове керівництво намагається запобігти масовій здачі своїх солдатів у полон. Для цього проводять роботу з особовим складом:

“Створюють ротацію підрозділів, щоб максимально деморалізовано вивозити в тил, і там проводити їх обробку, а вже після цього виводити на передову. Все це робиться досить метушливо, тому що часу мало. Уражені пункти управління та логістичні центри не дають їм такої можливості, оскільки вони не можуть поставляти на передову і засоби захисту, і зброю, і боєприпаси”.

“У них немає певної кількості досвідчених командирів, тому що уражені пункти управління – це і вражений офіцерський склад. Ми зараз намагаються використати такий період їхньої розгубленості, щоб реалізувати свої плани”, – додала Гуменюк.

Своєю чергою військовий експерт Defense Express Валерій Рябих переконаний, що російські війська змушені будуть відступити з правого берега Дніпра та міста Херсон

Таку думку він висловив в ефірі Еспресо.

“Противник буде намагатись організувати постачання на правий берег Дніпра. Однак через географічне положення та неправильне рішення ворога про їх підсилення російське угруповання військ на правому березі Дніпра просто приречене на поразку. Підсилюючи війська на цьому напрямку росіяни просто не матимуть іншого виходу, як здатись або зазнати поразки, оскільки не мають серйозної логістичної підтримки”, – пояснив Рябих.

Експерт переконаний, що росіяни загнали себе в пастку, збільшивши чисельність військ на правому березі Дніпра.

“Чим більше військ накопичується на одному напрямку, тим більше їх потрібно забезпечувати. Можливо, якби росіяни зосередили біля Херсона меншу кількість військ, то логістика була б більш ефективною і дії цього угруповання військ РФ теж. Проте забезпечити 20 тис. угруповання військ в умовах повного вогневого контролю території з боку ЗСУ просто неможливо”. – додав він.

Водночас Владислав Селезньов, військовий експерт та полковник ЗСУ, зазначив , що півтора місяця тому в авральному порядку росіяни перекинули на правий берег, ближче до Херсона, усі свої десантні підрозділи, які виконували бойові завдання в Україні

“У нижній течії правого берега річки Дніпро перебувають найелітніші військові частини та підрозділи російських окупантів. Відомо, що півтора місяця тому  в авральному порядку росіяни перекинули на правий берег, ближче до Херсона, усі десантні підрозділи, які виконували завдання у рамках, так званої, спеціальної військової операції. А зараз саме ці вояки намагаються стримувати українській контрнаступ, тобто кращі з найкращих. І ми бачимо, якщо панічні настрої панують у цих підрозділах, то можна тільки собі уявити, що відбувається в інших частинах російських окупаційних військ”, – зауважив полковник ЗСУ.

Владислав Селезньов пояснив щодо кадировців, які є складовою Росгвардії і їх функціонал полягає у проведенні поліцейських заходів, які спрямовані на рейди та зачистки на тих чи інших територіях, а також вони виконують військово-поліцейські функції, що пов’язані з припиненням роздмухування негативних ситуацій та настроїв, які можуть виявлятися у бойових порядках російських окупантів.