Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом. Сторони обговорили можливу участь української делегації в червневому саміті НАТО.

Про це Зеленський написав у своєму Twitter.

“Поговорив по телефону з Єнсом Столтенбергом. Обмінялися інформацією та поглядами на необхідні дипломатичні зусилля щодо стабільності в Європі. Обговорили підготовку до червневого саміту НАТО і можливу участь у ньому України. Політика відкритих дверей залишається незмінною!”, – зазначив він.

Столтенберг своєю чергою  підкреслив, що НАТО “не піде на компроміси за ключовими принципами№.

“Поговорив з президентом Зеленським, щоб висловити тверду підтримку перед обличчям російської загрози. Союзники закликають Росію до негайної деескалації. Ми готові до подальшого діалогу з Росією, але не підемо на компроміс щодо ключових принципів”, – написав він у Twitter.

Нагадаємо, раніше Столтенберг заявив, що Альянс незабаром направить Росії письмові пропозиції щодо гарантій безпеки. Документ покаже готовність блоку до продовження переговорів по суті проблеми.

Про це Столтенберг заявив під час дискусії “Новий світовий (без) порядок”, передає РБК-Україна.

“Ми (НАТО – ред.) скоро направимо Росії наші пропозиції в письмовому вигляді. Вони знають про це”, – сказав Столтенберг.

Генсек підкреслив, що пропозиції НАТО підтвердять готовність до продовження переговорів по суті проблем з безпекою. За його словами, обговорення з Росією буде зачіпати військову активність, розміщення ракет і низку інших питань.

При цьому Столтенберг вважає, що наразі рано говорити про те, чи вдасться НАТО домовитися з Росією щодо так званих “гарантій безпеки”.